Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uzlabo uzņēmējdarbības vides drošību – sūti e-rēķinu e-adresē 

pixabay.com

Oficiālā elektroniskā adrese jeb e-adrese ir ne tikai ērts un efektīvs veids, kā sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm jebkurā laikā un vietā, bet arī uzlabo uzņēmējdarbības vides drošību.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E-adresē jau kopš 2020. gada ir iespējams nosūtīt e-rēķinus visām valsts un pašvaldību iestādēm gan aizpildot portāla Latvija.gov.lv e-adreses pastkastītē pieejamo e-rēķina veidlapu (e-formu), gan nosūtot jau iepriekš sagatavotus e-rēķinus XML datņu veidā. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols: “Aicinām uzņēmējus izmantot iespēju pāriet uz rēķinu apriti elektroniski mašīnlasāmā formā, un īpaši – apritē ar valsts un pašvaldību iestādēm, pārejot uz elektronisku un automatizējamu saziņu! E-rēķini ļauj samazināt kļūdu iespējamību, automatizēt rēķinu apstrādi, kā arī samazina izmaksas rēķinu apstrādē. E-rēķinu apritei ar valsts un pašvaldību iestādēm uzņēmējiem ir iespēja izmantot e-adresi.” 

E-rēķins ir strukturēts elektronisks dokuments, un tā izveides mērķis ir nodrošināt standartizēti strukturētu elektronisku rēķinu apriti Latvijā un starp Eiropas savienības dalībvalstīm. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmantojot e-adresē pieejamo e-rēķinu veidlapu, e-rēķins vienmēr būs pareizi sagatavots un atbildīs visām noformēšanas un sagatavošanas prasībām. Turklāt, tā kā e-adrese ļauj droši identificēt e-rēķina sūtītāju un aizsargā e-rēķina saturu, tostarp personas datus un citu aizsargājamu informāciju, tad e-adreses lietotāji, pretstatā e-pasta lietotājiem, var justies droši gan nosūtot, gan apmaksājot šajā kanālā saņemtos e-rēķinus. 

E-rēķinus ir iespējams automatizēti apstrādāt, tādēļ šī mašīnlasāmā formāta izmantošana ne tikai samazina izmaksas, bet ļauj izvairīties arī no cilvēcisko kļūdu iespējamības un paātrina samaksas saņemšanu. 

Laika periodā no 2020. gada marta vidus līdz 2023. gada beigām e-adresē kopā ir nosūtīti vairāk kā 82 tūkstoši e-rēķinu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicinām izveidot e-adresi un to jau tagad izmantot drošai e-rēķinu nosūtīšanai un saņemšanai no valsts un pašvaldību iestādēm! Izveido e-adresi portālā Latvija.gov.lv 

Sabiedrisko attiecību nodaļa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.