Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uz Variņu skolu aizbrauc 9 deputāti no 15

Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām, ka Smiltenes novada pašvaldība līdz 10.aprīlim pagarinājusi Smiltenes novada izglītības attīstības stratēģijas 2023.–2028. gadam  publisko apspriešanu un tam iemesls ir gan daudzie saņemtie priekšlikumi, gan arī tas, ka Variņu pagasta iedzīvotāji uzaicināja ierasties viņu pamatskolā uz sarunu visus 15 Smiltenes novada pašvaldības deputātus (uz pirmo sanāksmi ieradās  vien četri).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Variņu skolas pedagogi un pagasta iedzīvotāji (aptuveni 70 cilvēki) ar deputātiem tikās pirmdien, 27. martā. Variņu pamatskolā ieradās 9 no 15 deputātiem: Edgars Avotiņš (viņš arī domes priekšsēdētājs), Astrīda Harju, Gita Mūrniece, Inga Ērgle, Mārtiņš Vīgants, Jānis Āboliņš, Dainis Aļeksējevs, Otārs Putrālis, Iluta Apine.

Grib būt sadzirdēti

Uz sanāksmi neieradās pašvaldības deputāti: Ainārs Mežulis, Toms Markss, Ervins Labanovskis, Raivis Vizulis, Māris Zālītis, Andris Abrāmovs. Viņiem par sanāksmē runāto būs jāuzzina no saviem kolēģiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Variņu pamatskolas direktore Taiga Kalniņa “Ziemeļlatvijai” teic, ka pēc šīs gandrīz četru stundu ilgās tikšanās (sanāksme ilga no pulksten 17.30 līdz aptuveni 21.30) cer, – klātesošie deputāti ieklausījās variņiešos un viņu priekšlikumos par Variņu pamatskolas nākotni, tos sadzirdēja un attiecīgi arī lems par skolas nākotni, saglabājot šo izglītības iestādi un iztiekot bez optimizācijas un reorganizācijas.

“Tas arī bija mūsu galvenais mērķis, kāpēc aicinājām viņus vēlreiz. Mēs ne pret vienu nekarojam. Mēs gribam, lai mūs sadzird. Mēs gribam dzīvot un strādāt savās mājās un esam gatavi sadarboties. Tagad deputātiem ir viela pārdomām (izglītības stratēģiju plānots apstiprināt domes sēdē aprīlī – redakcijas piezīme). Lai tikai visi iesūtītie materiāli no stratēģijas izstrādes darba grupas aiziet tālāk līdz deputātiem un deputāti ar tiem iepazīstas, jo pēc sanāksmē teiktā sapratu, ka lielākā daļa deputātu nav īsti lietas kursā un tikai tagad beidzot vairāk iedziļinājušies,” stāsta Taiga Kalniņa.

Deputāts lepns par Variņu pagasta cilvēkiem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To “Ziemeļlatvijai” apstiprina Smiltenes novada deputāts, pašvaldības Izglītības, kultūras  un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas loceklis Otārs Putrālis (no šīs komitejas Variņos bija arī deputātes Inga Ērgle, viņa arī darba grupas vadītāja, un Iluta Apine) – stratēģijas publiskās apspriešanas laikā saņemtos priekšlikumus izskatot šī dokumenta izstrādes darba grupa un tās ziņā arī esot tālākā taktika.

Viņaprāt, par izglītības stratēģiju un arī novada skolu nākotni līdz aprīļa nogalē gaidāmajai domes sēdei tomēr vajadzētu spriest paplašinātā sanāksmē, piedaloties visiem novada deputātiem, kuriem iepriekš būtu izsūtīti visi saņemtie priekšlikumi darba grupas nekoriģētā variantā.

“Šie ar skolām un izglītību saistītie jautājumi nav tik mazsvarīgi, lai tos iekļautu uzreiz pa taisno  vienas komitejas sēdes darba kārtībā. Tas ir lielu diskusiju objekts. Variņu pamatskolā pirmdien notikusī sanāksme bija skaļš apliecinājums pagasta iedzīvotāju lielajai vēlmei saglabāt savu skolu,  tam, ka viņi ir gatavi cīnīties par to un ir gatavi dialogam, piedāvājot savus variantus, pat ir gatavi paši veikt līdzmaksājumus. Variņieši arī iepazīstināja deputātus ar to, ka aiz Excel tabulām ir reāli bērni un skola ar iesāktiem darbiem, ko nevar tik vienkārši aprakstīt, nododot visas emocijas. Tas varbūt arī sašūpoja vairāku deputātu stingro nostāju, ļaujot saprast, ka viss nav tik viennozīmīgi un vienkārši, ka ir jāmeklē kompromisi. Esmu ļoti lepns par Variņu pagasta iedzīvotājiem. Viņu aktīvā rīcība nozīmē, ka šai vietai ir potenciāls, ka tās iedzīvotāji ir spējīgi par sevi rūpēties un būt stipriem,” uzsver Otārs Putrālis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.