Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Uz ceļiem visvairāk bojāgājušo – sadursmēs

Foto: lvceli.lv

Šā gada astoņos mēnešos uz valsts autoceļiem 44 smagos ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) bojā gājuši 48 cilvēki, liecina VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) speciālistu un Valsts policijas (VP) apkopotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 48 bojāgājušajiem 20 zaudēja dzīvību sadursmēs. Sadursmju iemesls visbiežāk ir nepārdomāti un riskanti veikti apdzīšanas manevri. Šogad veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka  gandrīz ceturtdaļa jeb 24% autovadītāju atzīst, ka ir veikuši riskantus apdzīšanas manevrus. Dati arī liecina, ka riskantos manevrus biežāk veic tieši gados jauni autovadītāji vecumā no 18 līdz 24 gadiem.

37% aptaujāto paziņu lokā ir cilvēki, kas veic riskantus apdzīšanas manevrus. Biežāk paziņu lokā šādi autovadītāji ir gados jaunākiem respondenti (18–34 gadi), kā arī respondentiem ar augstākiem ienākumiem.

Vairāk nekā puse jeb 59% respondentu atzīst, ka ir piedzīvojuši riskantus apdzīšanas manevrus: 43% kā automašīnas pasažieri, 4% – starppilsētu autobusā, bet 12% gan automašīnā, gan starppilsētu autobusā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī 85% autovadītāju savu vispārīgo zināšanu līmeni ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanā novērtē kā kopumā labu, tomēr 61% autovadītāju atzīst, ka pēdējā gada laikā ir pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus.

Lai atgādinātu satiksmes dalībniekiem par nepieciešamību ne tikai zināt ceļazīmju nozīmi, bet arī tās ievērot, VSIA “Latvijas Valsts ceļi” īsteno informatīvo satiksmes drošības kampaņu “Zini? Ievēro!” Kampaņas materiāli ir dzirdami radio ēterā, kā arī skatāmi sociālajos tīklos.

No 48 šogad bojāgājušajiem uz valsts autoceļiem 20 gāja bojā sadursmēs, astoņi – auto apgāšanās rezultātā, viens gāja bojā sadursmē ar dzīvnieku, četri bojāgājušie bija gājēji, desmit gāja bojā uzbraukšanā šķērslim, trīs – uzbraukšanā stāvošam transporta līdzeklim. Viens cilvēks zaudējis dzīvību, transportlīdzeklim iebraucot dīķī, bet vēl viens bojāgājušais miris citos apstākļos. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad ir samazinājies bojāgājušo velobraucēju skaits: 2021. gadā uz valsts autoceļiem dzīvību zaudēja desmit velosipēdistu, bet šogad ir bijis viens gadījums, tajā gāja bojā velosipēdists, kurš uzbrauca stāvošam transportlīdzeklim.    

Informāciju sagatavoja VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Komunikācijas daļa un Satiksmes informācijas centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.