Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas pašvaldība projekta partneri atrod Smiltenē

Kad Ukrainas Solonkas pašvaldības domes priekšsēdētājs Bogdans Dubnevičs (no labās) un viņa vietnieks Andrejs Zidaceks (no kreisās) meklēja projekta partnerus Eiropā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs, Smiltenes novada domes deputāts Ainārs Mežulis (vidū) ieteica savu dzimto pilsētu Smilteni. Attēlā – pie Ziemassvētku egles Smiltenes vidusskolā. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

12. decembrī Smiltenē pieredzes apmaiņas vizītē ieradās viesi no Ukrainas – Solonkas pašvaldības domes priekšsēdētājs Bogdans Dubnevičs (viņš ir arī Ļvivas apgabala pašvaldību asociācijas vadītājs) un Solonkas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Zidaceks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solonkas pašvaldība kopā ar Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrību “Smiltenes NKUP” vēlas īstenot kopīgu Ukrainas un Latvijas projektu kanalizācijas tīklu un ūdenssaimniecības attīstībā un modernizācijā (Smiltenes partnera gadījumā – inovācijās), ko iesniegs Eiropas Komisijas LIFE programmā, pretendējot uz Eiropas finansējumu.

Attīstās par spīti karam

Padomā ir arī kopīgi projekti ar Smiltenes novada pašvaldību izglītībā un citās jomās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ukrainā atveras Eiropas pro­grammas, bet, lai tajās startētu, vajag partnerību ar kādu no Eiropas Savienības valstīm. Meklējot Eiropas projektiem partneri Latvijā, Solonkas pašvaldība vērsās pie manis, un nebūtu loģiski, ja es vispirms nepiedāvātu savu dzimto pilsētu Smilteni,” “Ziemeļlatvijai” teic Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs, Smiltenes novada domes deputāts Ainārs Mežulis.

Viņš arī pavadīja abus ciemiņus no Ukrainas vizītē Smiltenē. Bogdans Dubnevičs un Andrejs Zidaceks Smiltenes novada pašvaldībā tikās ar vietvaras amatpersonām, viesojās Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis”, Smiltenes vidusskolā un pašvaldības kapitālsabiedrībā “Smiltenes NKUP”, lai gūtu priekšstatu klātienē par potenciālo projekta partneri LIFE pro­grammā un arī smeltos idejas, ko ieviest savā pašvaldībā (LIFE pro­gramma ir Eiropas Komisijas finanšu instruments vides kvalitātes un klimata pārmaiņu inovatīvu un ilgtspējīgu uzlabojumu veikšanai).

“Mums noteikti ir interese par Solonkas pašvaldības piedāvājumu. Esam gatavi izmantot jebkuru iespēju piesaistīt papildu finansējumu. Šajā projektā konkrēti mums (“Smiltenes NKUP”) tā būtu nauda inovācijām ūdenssaimniecībā. Tagad izzināsim programmu un mēģināsim tajā startēt,” teic SIA “Smiltenes NKUP” valdes loceklis Aigars Vīvuliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solonkas pašvaldība atrodas Ļvivas apgabalā, Ukrainas rietumos. Kopš Ukrainā notiek karš, no karadarbības skartajām teritorijām uz Solonkas pašvaldību pārcēlušies aptuveni 5000 Austrumukrainas iedzīvotāju.

“Līdz ar to Solonkas pašvaldībai ir aktuāla ne tikai jauna kanalizācijas trase, bet arī jaunas skolas, bērnudārzi, dzīvojamais fonds. Ukraina attīstās un būvējas, neskatoties uz karu. Piemēram, Solonkas pašvaldībai projektā ir jaunas skolas un sporta zāles celtniecība, tāpēc viņi Smiltenē vēlējās smelties idejas, kas noderētu viņiem,” stāsta Ainārs Mežulis.

Dzīvo ar pārliecību par uzvaru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solonkas pašvaldības vadību “Ziemeļlatvija” sastapa ar lielu interesi apskatām Smiltenes vidusskolas mācību kabinetus.

“Mums ir labi iespaidi par Smilteni, – visur mūs uzņem draudzīgi, viesmīlīgi cilvēki. Jūsu bērnudārzā mūs sagaidīja jautri, smaidīgi bērni. Tas ir jauki,” priecājas Solonkas pašvaldības domes priekšsēdētājs Bogdans Dubnevičs.

Sarunā ar “Ziemeļlatviju” viņš vairākkārt uzsver, ka Latvijai un Ukrainai ir kopīgas intereses, vēlme dzīvot atbilstoši Eiropas vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ukrainā joprojām turpinās karš. Mēs cīnāmies par savas valsts neatkarību, savu vēsturi, savu kultūru un valodu, un mēs pārvarēsim visas grūtības un uzvarēsim rašistus, kuri mums uzbruka.

Mēs gribam dzīvot ar Eiropas vērtībām, kur cieņā ir cilvēku tiesības. Uz to mēs esam gājuši gadsimtiem,” uzsver Bogdans Dubnevičs un novēl visiem Ukrainas draugiem Latvijā veselību, priecīgus Ziemassvētkus un ticību Ukrainas uzvarai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.