Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas mediju apvienotais ziņu kanāls “Ukraina 24” tagad pieejams visā Latvijā, arī bez maksas zemes apraidē

No trešdienas, 2.marta, visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri televīzijas uztveršanai izmanto zemes ciparu TV apraidi, bez maksas pieejams Ukrainas TV kanāls “Ukraina 24”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to Ukraina 24 ir pieejams skatītājiem visā Latvijā – arī tiem, kuri nav izvēlējušies nevienu no TV pakalpojumu sniedzējiem un vēro tikai bezmaksas zemes TV apraidē pieejamos kanālus LTV1, LTV7, ReTV, TV24 un TV4. Ja sākotnēji kanālam “Ukraina 24” bija pieejama ukraiņu (oriģinālvaloda), tad turpmāk to varēs skatīties arī angļu un krievu valodā.

Kanāla bezmaksas uztveršanu sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) un LVRTC nodrošina SIA “Tet”, savukārt “TV3 Group” nodrošina kanāla signālu padevi uz satelītu un nodrošina kanāla tulkojumu angļu un krievu valodā tiešraidē. NEPLP sadarbībā ar LVRTC jau tuvākajā laikā nodrošinās kanāla Ukraina 24 iekļaušanu bezmaksas apraidāmo kanālu klāstā, kas būs attiecināms uz visiem pakalpojumu sniedzējiem. Šobrīd kanāls jau ir pieejams visās “Tet” televīzijas platformās – “Helio” interaktīvajā televīzijā, platformā “Tet+” un Virszemes televīzijas maksas apraidē – un “TV3 Group” televīzijas piedāvājumā – portālā tv3.lv, “Go3”, “Home3” un “TV3 Play”.

Kanāls “Ukraina 24” šobrīd ir vadošais Ukrainas informācijas avots par notiekošo valstī, kas nodrošina vairāku Ukrainas mediju grupu (1+1 media, StarLightMedia, Media Group Ukraine un Inter Media Group) kopīgu ziņu raidījumu formātu ar nosaukumu “Vienotās ziņas”. Lielākie Ukrainas mediju uzņēmumi kopīgi veido informatīvos un analītiskos raidījumus cīņā par demokrātijas un vārda brīvības saglabāšanu. Tam ir reģionālie biroji visā Ukrainā, kā arī vairākas starptautiskās redakcijās, ar kuru palīdzību kanāla ziņu komanda ir pirmā, kas plašākajā mērā skatītājus informē par aktualitātēm. Ņemot vērā kanālā apvienotos resursus un piekļuvi informācijai, tas skatītājam nodrošina iespēju iegūt objektīvu un aktuālu informāciju no karstajiem punktiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemes apraidē kanāls būs pieejams ar Nr.36.  Kanāla uztveršanai nepieciešams dekoders vai TV ar iebūvētu DVB-T uztvērēju, kā arī antena. Virszemes TV viedkarte uztveršanai nav nepieciešama. Atgādinām, ka Virszemes TV skatītājiem ir nepieciešams veikt uztvērēju jeb dekoderu pārskaņošanu. Lai arī jaunākās paaudzes televizoros kanālu pārvietošana notiks automātiski, dekoderu pārskaņošana ieteicama visiem.

Informāciju sagatavoja: Lāsma Trofimova, Sabiedrisko attiecību un korporatīvās komunikācijas daļas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.