Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas jaunie basketbolisti trenējas Valkā

Ukraiņu jaunie basketbolisti un “VEF basketbola akadēmija Valkā” galevenais treneris Jānis Butāns (pirmais no kreisās) pēc pirmā treniņa Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta hallē. Foto: No “Facebook”

Valkā ieradušies pirmie bēgļi no kara plosītās Ukrainas, tie ir jaunie basketbolisti no Čerkasi pilsētas, kas paguvuši jau aizvadīt pirmos treniņus “VEF basketbola akadēmija Valkā” galvenā trenera Jāņa Butāna vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopumā pirmais iespaids ir labs, daži ir atlētiskāki, daži ir tehniskāki. Jāsaprot arī, ka šie puiši ir bijuši spiesti pamest savu valsti, nonākuši citā vidē, tāpēc noteikti vēl jāpaiet kādam aklimatizācijas laikam,” laikrakstam “Ziemeļlatvija” pastāstīja Jānis Butāns.

Valkā ieradušies 2004. līdz 2006.gadā dzimuši “Cherkasy MABPI” basketbola skolas audzēkņi, pirmajā grupā tie bija 14 jaunieši ar pavadonēm, iespējams, tuvākajā laikā viņu skaits varētu pieaugt.

Kā pastāstīja treneris, ukraiņu basketbolisti Valkā ieradušies pateicoties Valkas novada pašvaldības vadītāja Venta Armanda Kraukļa aktīvai darbībai, kurš jo no pirmajām Ukrainas okupācijas dienām izteicis gatavību Valkā uzņemt ukraiņu bēgļus, kā arī sazinājies arī ar atbildīgajām instancēm. Pateicoties V.A.Kraukļa centieniem un ar Ukrainas basketbola izlases galvenā trenera Ainara Bagatska starpniecību, Čerkasi pilsētas basketbolistiem izdevās atrast pagaidu mājvietu un trenēšanās iespējas Valkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Puišiem ir liela enerģija, viņi laukumā ir agresīvāki par latviešiem, tomēr tāpat kā mūsējiem, ir komunikācijas problēmas – pieraduši pārsvarā komunicēt telefonu virtuālajā pasaulē, laukumā ar to ir problēmas,” atklāj treneris.

Jānis Butāns atklāj, ka šobrīd uzreiz iesaistīt jaunos ukraiņus “VEF BA Valkā” sastāvā Latvijas čempionāta spēlēs nav iespējams, tomēr tiek domāts par labāko piesaisti akadēmijai nākotnē. Starp atbraukušajiem ir arī Ukrainas jaunatnes izlašu spēlētāji, kas varētu noderēt Valkas komandas pastiprināšanai.

“Šobrīd tiek plānota 3×3 basketbola līgas izveidošana Latvijā, tāpēc pastāv iespēja, ka varēsim viņus iespēlēt šajā turnīrā. Viss atkarīgs no tā, cik ilgi vēl turpināsies karadarbība Ukrainā,” stāsta “VEF basketbola akadēmija Valkā” treneris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.