Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainai dāsni ziedo uzņēmēji

No Smiltenes novada uz Ukrainas slimnīcām par saziedoto naudu nogādātas jau vairākas medikamentu kravas. Medikamentus pasūtīja un zāles precīzi aprakstošu dokumentāciju un iepakošanu organizēja pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca” sadarbībā ar SIA “Līvena aptieka”. Foto: “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”

Jau rakstījām, ka Smiltenes novadā gan mantiskos, gan naudas līdzekļus Ukrainai nepieciešamajam atbalstam vāc nodibinājums “Apes un Alūksnes novada fonds” un piesaista tos arī no organizācijas “Ziedot.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbalstot  labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”, šajā fondā  Ukrainas tautai ļoti aktīvi ziedo Smiltenes novada uzņēmēji. 

Pāris nedēļās savāc 60 tūkstošus

Jau rakstījām par SIA “Firma Madara ‘89” palīdzību, šis uzņēmums ziedoja 29 paletes ar pārtikas un pirmās nepieciešamības precēm. Šomēnes atbalsta sniedzēju, Smiltenes  novada uzņēmumu skaits ir strauji audzis.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās divās nedēļās vien Smiltenes novada uzņēmēji saziedojuši aptuveni 55 tūkstošus eiro no  šajā laikā savāktajiem 60 tūkstošiem eiro, lai palīdzētu Ukrainai un tās iedzīvotājiem, informē Alūksnes un Apes novada fonda Uzraudzības padomes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Viņa ir arī Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos un atbildīgā par sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām un ziedojumu vākšanu Ukrainas atbalstam.

Alūksnes un Apes novada fonds, sadarbojoties ar “Ziedot.lv” un Smiltenes novada pašvaldību, jau nosūtījis medikamentu kravu slimnīcām Ukrainai, kā arī rācijas, lai Ukrainas aizstāvji varētu sazināties 30 kilometru rādiusā vietās, kur mobilajā tīklā nav sakaru. Medikamentu iegādei slimnīcām Ukrainā Smiltenes uzņēmumi SIA “Saukas kūdra” un SIA “Mežvalde AD” ziedoja 10 000 eiro katrs. Medikamentus pasūtīja un zāles precīzi aprakstošu dokumentāciju un iepakošanu organizēja pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca”. Šobrīd  vēl 28 rāciju iegādi Ukrainas atbalstam ir apmaksājis Apes uzņēmums “Līvs AM”, ziedojot 5000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādām vajadzībām, piemēram, akumulatoriem, termokamerām, tālmēriem un citām lietām Ukrainai ar Alūksnes un Apes fonda starpniecību līdz šim pēdējās nedēļas laikā kopā ziedojuši pavisam 10 uzņēmumi no Smiltenes novada un citām vietām Latvijā: jau pieminētie “Saukas kūdra” (Dainis Aļeksejevs) un  “Mežvalde AD” (Ilmārs Kauliņš), “Geo Consultants” (Jānis Āboltiņš), “Vidzemes Mērnieks” (Ainārs Apinis), “Līvs AM” (Aivo Līvs), “Vaidens” (Dainis Aļeksējevs), individuālais ziedotājs, Smiltenes novada uzņēmējs un Smiltenes novada deputāts  Dainis Aļeksējevs, “Mūsu Auto” (Uldis Ozoliņš), “Ceļinieks 2010” (Andis Ērglis), “AL Mežs” (Mikus Lacbergs). Pārējie ziedotāji savu vārdu  nav minējuši, saka Astrīda Harju.

Astrīda Harju piebilst, ka ļoti lielu nesavtīgu darbu ziedojumu organizēšanā un nogādāšanā Ukrainā iegulda Smiltenes novada deputāts, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras  pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Ainārs Mežulis, ļoti šajā procesā iesaistās arī Smiltenes uzņēmējs un novada deputāts Dainis Aļeksējevs.

Palīdz arī iedzīvotāji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt visi Smiltenes novada pašvaldības domes deputāti vienojušies februāra mēneša algu, ko saņem par darbu kā deputāti, ziedot Alūksnes un Apes novada fondam akcijai “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. Ziedojumus fondā ieskaita arī Smiltenes novada pašvaldības darbinieki.

Ir arī uzņēmēji, kuri ziedo Ukrainas atbalstam, nesazinoties ar fondu, piemēram, kāds Smiltenes uzņēmējs, kurš nevēlas savu vārdu publiskot, ziedoja Ukrainai autobusu ar 16 vietām (kā pavadošo transportu mājupceļam kravu piegādātājiem šoferiem).

Ziedojumus  Alūksnes un Apes novada fonds saņēmis arī no iedzīvotājiem. Par šiem ziedojumiem tiks veikta apmaksa par naktsmītnēm ceļā no Ukrainas robežas ar Rumāniju līdz Smiltenei ukraiņu civiliedzīvotāju grupai, kura mūsu novadā ieradās 17. martā. Fonds ir arī atvēris rēķinus SIA “Līvena aptieka” Smiltenē un tā filiālē Palsmanē un “BENU Aptiekā” Apē un Alūksnē  recepšu medikamentu iegādei ukraiņu ģimenēm, kā arī personīgās higiēnas preču un veļas iegādei divos veikalos Smiltenē.

“Paldies visiem atbalstītājiem! Ar jūsu ziedojumu palīdzību mēs visi kopīgi varam atbalstīt nestundā Ukrainas cilvēkus. Mēs visi šobrīd esam atkal uz barikādēm, atšķirība ir tikai tur, ka mēs esam miera pusē, bet ukraiņu tauta – kara šausmās. Sadosimies visi rokās un izsvērsim savas vērtības!” aicina Astrīda Harju.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.