Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsnelaime Raunas pagastā noposta vēsturisku ēku


Foto: pexels.com

Aizvadītajā nedēļā bīstams ugunsgrēks izcēlās Raunas pagastā, kur dega divstāvu dzīvojamā māja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsauktie glābēji ar bīstamo ugunsgrēku cīnījušies līdz pat saullēktam. “Svētdien pulksten 21.43 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamā māja 300 kvadrātmetru platībā un blakus esošā lapene 10 kvadrātmetru platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 6 no rīta,” plašsaziņas līdzekļiem ziņoja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.

Vietējie zina stāstīt, ka degusi vēsturiska celtne ar teju 150 gadus senu stāstu. Sākotnēji tur mitinājušies pat muižkungi. Pēdējos gados tur dzīvojusi ģimene, kas šo ēku iegādājusies pirms diviem gadiem.

Ar mājas pašreizējo saimnieci sazināties neizdodas, jo ģimenei jebkāda publicitāte šobrīd esot lieka. Piebildīsim, ka notikušais jau ticis atspoguļots televīzijas raidījumā “Degpunktā”. Sižetā izskanēja, ka neilgi pirms pulksten 22 vakarā vietējos apkaimes ļaudis negaidīti pārsteiguši biezi, mutuļojoši dūmi un iespaidīgas liesmu strēles, kas plosīja kādu namu Raunas pagastā. Uguns strēles slejamies virs koku galotnēm no sava piemājas pakalna pamanīja arī netālu dzīvojošais Raivis Glaudiņš. Viņš pieļauj, ka aizdegšanās ir saistīta ar dabas stihiju, jo visapkārt bijis pērkons un spēcīgas zibens izlādes. Notikuma vietā ieradušās vairākas autocisternas. “Degpunktā” vēstīts, ka pašreizējā mājas saimniece pēc piedzīvotās postošās ugunsnelaimes kameras priekšā runāt nevēlējās, aizkadrā sieviete atklājusi, ka māju iegādājusies pirms aptuveni diviem gadiem. Brīdī, kad mājokļa otrajā stāvā iemetušās liesmas, abi ar dēlu mājās esot bijuši vienīgie un tieši viņas dēls bijis tas, kurš saklausījis dīvainu sprakšķēšanu – izrādījies, ka trokšņi atskan no jumta šīfera. Pēc sievietes sacītā, liesmas izplatījušās ļoti ātri, jau pēc īsa mirkļa apņemot visu dzīvojamo platību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notikušā apstākļus par Raunas pakalnu pakājē nodegušo seno namu tālāk skaidros likumsargi.

Sazinoties ar Raunas pagasta pārvaldes vadītāju Lindu Zūdiņu, viņa atklāj: “Tā ir neiedomājami liela nelaime. Ģimene ir palikusi pilnīgi bez nekā. Šobrīd ģimene pašu spēkiem ir atradusi pagaidu izmitināšanās vietu tepat Raunā. No pašvaldības puses tiks piešķirts atbalsts krīzes situācijā mājsaimniecībai, ņemot vērā iepriekš neparedzamo apstākļu radīto zaudējumu sekas. Šis pabalsts ģimenei noteikti būs noderīgs, ņemot vērā to, ka šobrīd dzīve būs jāsāk no nulles.”

L. Zūdiņa uzsver, ka viennozīmīgu versiju par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem šobrīd nav, ir jāgaida likumsargu skaidrojums. “Zibens un pērkons tajā vakarā bija novērojams daudzviet, arī pie mums, bet vai dabas stihija varēja būt par iemeslu šai nelaimei, es noteikti neņemos spriest,” viņa saka un piebilst, ka Sociālā dienesta darbinieki tiksies ar ģimeni, lai apzinātu situāciju un apjautātos, kāda palīdzība būtu nepieciešama tuvākajā laikā. Līdz trešdienai pašvaldībā neviens no iedzīvotājiem vēl nebija vērsies ar savu iniciatīvu piedāvāt finansiālu atbalstu nelaimē cietušajai ģimenei, visai iespējams, ka to kāds ir darījis privāti, bet par to pašvaldība šobrīd nav informēta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.