Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsdzēsējiem glābējiem divi izsaukumi Smiltenes novadā

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un otru  uz glābšanas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien plkst. 20.32 tika saņemts izsaukums uz Dakteru ielu Smiltenē, kur divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā divās palīgtelpās dega sadzīves mantas un atkritumi 8m2 platībā. Plkst. 21.49 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Salam pieņemoties spēkā, iedzīvotāji arvien aktīvāk izmanto apkures ierīces. Tādēļ vēl jo vairāk ir svarīgi ievērot drošas ekspluatācijas noteikumus. Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātas apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim.

VUGD aicina iedzīvotājus parūpēties par savas privātmājas drošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, redzamā un visiem pieejamā vietā novietojot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, reizi gadā veicot dūmvada tīrīšanu, kā arī reizi desmit gados veicot elektrības pretestības mērījumus!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Smiltenes novada Bilskas pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji veica ceļa braucamās daļas sakārtošanu.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 42 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

VUGD Vidzemes reģiona brigāde novēl drošus svētkus katrās mājās! Būsim apdomīgi un rīkosimies atbildīgi un droši!

Informāciju sagatavoja: Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.