Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tuvojas noslēgumam pieteikšanās konkursam “FIZMIX Eksperiments”

Publicitātes foto.

Pirmdien, 14. februārī noslēgsies pieteikšanās AS “Latvenergo” rīkotajam fizikas erudīcijas konkursam  “FIZMIX Eksperiments”, tādēļ vēl pēdējās dienas 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti veidot komandas un pieteikties. Piedaloties konkursā, skolēniem būs iespēja iepazīt nākotnes enerģiju, kā arī sacensties par vērtīgām balvām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos ”FIZMIX Eksperimentā”, jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants, un tā jāreģistrē vietnē. Viens skolotājs drīkst būt konsultants vairākām komandām. Tā kā šogad tiek turpināta aizvadītajā gadā iesāktā tradīcija pasniegt balvu ”FIZMIX Skolotājs”, aizpildot reģistrācijas anketu, skolotāji aicināti pieteikties konkursam par titula un galvenās balvas saņemšanu.

Šogad konkursā īpaša uzmanība tiks veltīta enerģētikas jomai un tās nākotnei. Jaunieši, pildot teorētiskus un praktiskus uzdevumus, gūs zināšanas par energoefektivitāti un enerģijas ieguvi no atjaunīgajiem resursiem, kas Latvijā ieņem arvien būtiskāku lomu. Konkursā iesaistīsies trīs iedvesmotāji, kuru ikdiena nav iedomājama bez fizikas zināšanām un saules, vēja enerģijas un energoefektīvu risinājumu pielietošanas ikdienā, savukārt konkursa uzdevumus gatavos jau pazīstama fizikas ekspertu komanda. Šī gada jaunums konkursa saturā – uzdevumi komandas saliedēšanai, kas parādīs, cik daudz var paveikt vienota un spēcīga komanda.

21. februārī sāksies konkursa atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Tajā piedalīsies katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā būs ieguvušas visvairāk punktu. Savukārt finālā, kā ierasts, par uzvaru cīnīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Plašāka informācija pieejama konkursa nolikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās.

Par erudīcijas konkursu FIZMIX Eksperiments

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides Risinājumu Institūtu un “Aerodium”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Informāciju sagatavoja: Lelde Bukovska, Konkursa koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.