Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās Eiropas Jaunatnes gada domnīcu cikls par jaunatnes politiku

Ceturtdien, 22. septembrī, Eiropas Savienības mājā norisināsies divas diskusijas “Jauniešu, kuri vēl nav sasnieguši balsstiesību vecumu, gatavība būt aktīvam pilsonim” un “Jauniešu gatavība balsot no 16 gadu vecuma”. Pasākumi tiek rīkoti Eiropas Jaunatnes gada ietvaros, lai veicinātu kvalitatīvas diskusijas un pētniecisko žurnālistiku par aktuālām jaunatnes politikas tēmām un izceltu darba ar jaunatni nozīmīgumu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina “Eurostat” dati, Latvijā jauniešiem ir viszemākais rādītājs dalībai jebkāda veida pilsoniskajās organizācijās salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, jo viņiem trūkst laika, informācijas un intereses par sabiedrības, tostarp politiskajiem procesiem.

Domnīcā dažādu jomu eksperti spriedīs par jauniešu pilsonisko aktivitāti un meklēs atbildes uz šādiem jautājumiem – vai jaunieši, kuriem vēl nav tiesību piedalīties vēlēšanās, ir gatavi būt aktīvi pilsoņi? Vai aktīva līdzdalība reģionos un pilsētās ir atšķirīga? Kādēļ Latvijas jauniešu līdzdalības rādītāji, salīdzinot ar Igauniju un Latviju, ir tik zemi? Vai jaunieši ir partiju elektorāts un kāda ir pašu jauniešu attieksme pret rosinājumu balsot no 16 gadu vecuma?

Diskusijās piedalīsies tādi eksperti kā Latvijas Universitātes docente un vadošā pētniece, IEA ICCS 2022 pētījuma vadītāja Latvijā Ireta Čekse, organizācijas “ManaBalss” komunikācijas stratēģe Dace Savčenko, Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kā arī Pusaudžu resursu centra Rīgas filiāles vadītāja, klīniskā un veselības psiholoģe Gita Birzniece. Diskusijas  moderēs Emīls Lukjanskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā diskusijā, kas iesāka piecu tēmu ciklu Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs, Latvijas Jaunatnes padomes valdes locekle un projektu vadītāja Anna Norvele, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks, sociologs Mārtiņš Kaprāns, kā arī Latvijas Darba devēju konfederācijas finanšu un nodokļu eksperts Jānis Hermanis apsprieda Latvijas likumdošanā noteiktā jauniešu vecuma robežu maiņu un tās ietekmi uz jauniešu praktisko dzīvi. 

Domnīcu cikls noslēgsies 19. oktobrī ar paneļdiskusiju par jauniešu iespējām uzsākt patstāvīgu dzīvi un kā apturēt jauniešu skaita samazināšanos Latvijā.

Diskusijas tiekīstenotas Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.–2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk informācijas par diskusijām un dalības pieteikšanu: info@visasiespejas.lv

Informāciju sagatavoja: Loreta Kalniņa, “Visas iespējas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.