Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Turpinās darba devēju pieteikšanās algu subsīdiju atbalstam

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina pieņemt darba devēju pieteikumus algu subsīdiju atbalstam. Tā ir lieliska iespēja darba devējiem atrast un ar NVA līdzfinansējumu nodarbināt vajadzīgos darbiniekus! 2022.gada 8 mēnešos ar NVA atbalstu darba devēji ir izveidojuši 380 algu subsīdiju darbavietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstenojot Algu subsīdiju atbalsta pasākumu, darba devējs sešu mēnešu laikā saņem dotāciju darba algai 50% apmērā no nodarbinātajam bezdarbniekam noteiktās mēneša darba algas. Viena nodarbinātā bezdarbnieka darba algas dotācijas apmērs ir līdz 500 eiro mēnesī.

Pieteikties algu subsīdiju atbalstam var komersanti, kooperatīvās sabiedrības un pašnodarbinātās personas, izņemot ārstniecības iestādes, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā pārsniedz 50%, un izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana. Algu subsīdijai pieteiktai brīvai darbavietai pirms pieteikuma iesniegšanas jābūt reģistrētai NVA. 

 Kā darba devējam pieteikties algu subsīdiju darbavietu izveidei?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. solisJāreģistrē vakance NVA.  
  2. solis – Jāaizpilda pieteikuma forma, kas pieejama NVA mājaslapā
  3. solis – Aizpildītais pieteikums jāiesniedz NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā atrodas darbavieta. Pieteikumu var nosūtīt arī elektroniski, ja tas ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu.

Algu subsīdiju darbavietās tiek nodarbināti bezdarbnieki, kuri pie attiecīgā darba devēja nav bijuši nodarbināti pēdējo divu mēnešu laikā pirms iesaistes pasākumā vai arī pie attiecīgā darba devēja iepriekš nav bijuši nodarbināti Algu subsīdiju atbalsta pasākuma vai Pasākumu noteiktām personu grupām ietvaros. Lai veicinātu pastāvīgu darba vietu izveidi, darba devējam bezdarbnieks ne mazāk kā trīs mēnešus ir jānodarbina arī pēc Algu subsīdiju atbalsta pasākuma īstenošanas beigām.

Algu subsīdiju atbalsta pasākuma īstenošanu Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta „Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem” ietvaros NVA uzsāka 2020.gadā Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai. Līdz 2022. gada septembrim tika izveidotas kopumā 1 400 algu subsīdiju darbavietas.

Detalizētāka informācija par Algu subsīdiju atbalsta pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā ”Algu subsīdiju atbalsta pasākums” un NVA filiālēs. Visu NVA filiāļu kontaktinformācija atrodama NVA vietnes sadaļā ”Kontakti”.

Informāciju sagatavoja: NVA preses dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.