Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Turpina zemledus makšķerēšanas sacensību tradīciju

Zemledus makšķerēšanas sacensībās uz Cepšu ezera Arnis Magone tika pie uzvarētāja goda. Foto: No personīgā arhīva

Svētdien Cepšu ezerā norisinājās 6. zemledus makšķerēšanas sacensības “Badīgais Cepšu ķīsis”. Sacensībās startēja 36 copētāji no dažādām vietām, pārstāvot Valku, Smilteni, Rūjienu, Zvārtavu, Kārķus, Ērģemi un citas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā allaž makšķerniekiem sacensības aizritēja ar entuziasmu un azartu. Rezumējot iegūto lomu, par 1. vietas ieguvēju kļuva Arnis Magone (Valka), 2. vietā Edgars Etjantens (Valka), bet 3. vietā Lauris Lodziņš (Rūjiena).

Ielūkojoties rezultātu kopsavilkumā, kļuva zināms, ka uzvarētājam izdevies tikt pie loma ar kopsvaru 660 grami. “Ir gandarījums par uzvaru, jo īpaši tādēļ, ka bija smaga diena, kā krieviski skanētu – riktīga “trudovaja ribalka”. Cīņa par labāko lomu bija nopietna, turklāt sacensību otrajā daļā uznāca pamatīgs sniegputenis, nepatīkams vējš. Makšķernieku vārdā gribu pateikt paldies pārvaldes vadītājam Pēterim Pētersonam par sacensību organizēšanu. Par iespēju pēc pāris gadu pārtraukuma atkal nākt kopā un atgūt sportisko azartu,” saka A. Magone, kurš zemledus makšķerēšanu sauc par dzīvesveidu, jo arī ikdienā viņš ir aizrautīgs makšķernieks, kura iecienītākās makšķerēšanas vietas ir Igaunijas pusē.

Arī otrs veiksmīgākais copētājs E. Etjantens “Ziemeļlatvijai” pastāstīja, ka šādās sacensībās piedalās regulāri. Šis varētu būt piektais gads. Ja viss izdosies, kā iecerēts, viņš noteikti startēs arī visās nākamajās makšķerēšanas tūrēs. “Vērtēšanā bija lielākā līdaka, mazākais ķīsis un noķerto zivju kopējais svars (tajā līdakas neskaita). Mans loms šajā reizē bija 558 grami kopējā zivju svarā. Tas nav ne daudz, ne maz, ir bijis arī krietni labāk. Tāpēc jau makšķerēšana ir aizrautīga, ka nekad nevar zināt, kāda diena copei izvērtīsies. Te vairāk nostrādā veiksme, jo visiem makšķerniekiem uz ledus ir pilnīgi vienādi noteikumi,” stāsta Edgars un min, ka noteikti ir vērts piedalīties, tas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids svaigā gaisā, turklāt katram dalībniekam ir iespēja pacīnīties arī par vērtīgām balvām, tostarp medaļām un dāvanu kartēm makšķerēšanas piederumu veikalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību specbalvu par mazāko noķerto ķīsi saņēma Mārtiņš Bošs no Vijciema.

Savukārt lielākā zivs (līdaka) padevās Mārcim Ozolam no Rūjienas.

Kā pastāstīja sacensību rīkotāji, šīs zemledus makšķerēšanas sacensības aizsāk četru zemledus makšķerēšanas sacensību tūri Valkas novada ezeros, kas norisināsies kādā no Kārķu, Ērģemes, Valkas un Zvārtavas pagastu ezeriem. Dalībniekiem, kuri piedalīsies visās tūres sacensībās, būs iespēja cīnīties par tūres Grand Prix, to noteiks, summējot dalībnieka lomu kopsummu katrās sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

Makšķerēšanas sacensību turpmākais grafiks:

• 12. februāris Kokšu/Dziļais ezers (Valkas pagasts);

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

• 19. februāris Valda ezers (Ērģemes pagasts);

• 26. februāris Salaiņa ezers (Zvārtavas pagasts).

Sacensības organizē Valkas novada pašvaldība.

Tiek piekodināts, ka, lai izvairītos no vēlmes uzlabot iespēju tikt pie labāka loma, iepriekš zivis iebarojot, sacensību vietas uz ezeriem tiek sadalīts sektoros un to sadalīšana notiek pirms dalībnieku kāpšanas uz ledus. Dalībniekiem jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskie noteikumi. Piesakoties dalībniekiem jānorāda vārds, uzvārds un kontakttālrunis, kā arī jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta QR kods un personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Pulcējoties ezera krastā, jāievēro divu metru distance. Atrodoties uz ledus, sacensību dalībnieks tikai pats ir atbildīgs par risku un drošības noteikumu ievērošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.