Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trīs padomi radoša satura veidošanai sociālajos tīklos

Publicitātes foto.

Jūtūberis, influenceris, satura radītājs šobrīd ir jauniešu kārotākās nākotnes profesijas. Taču, kā jebkura cita profesija, arī karjera sociālajos tīklos prasa ilgas darba stundas, kas tikai ilgtermiņā sniedz pirmos rezultātus, tāpēc sasniegumus gūst tikai izturīgākie. Taču tas nenozīmē, ka šī profesija ir tikai izredzētajiem. Ar pāris noderīgiem ieteikumiem karjeras sākumam, kurus viegli var integrēt ceļā uz panākumiem sociālajos tīklos, ikviens var attīstīt radošo potenciālu un parādīt unikālu un jaunu pienesumu kādā no populārākajām platformām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paši pamati – ko vēlies pateikt un kam?

Šobrīd šķiet, ka sociālo tīklu saturs ir gana piesātināts ar satura veidotājiem, kas komunicē teju par visām iespējamajām tēmām, kā, piemēram, mode, veselīgs uzturs, sportisks dzīvesveids, interjera un mājas iekārtošanas padomi, tāpēc varētu būt grūti atrast savu unikālo balsi starp pārējiem. Taču “ritenis nav jāizgudro no jauna” un varbūt tieši tavs veids, kā pasniegt līdzīgu saturu, būs oriģināls un vēl līdz šim neredzēts. Vienai tēmai var būt miljoniem dažādu interpretācijas veidu – kāds dalās ar personīgo pieredzi, bet cits sniedz rūpīgi pārdomātus, zināšanās balstītus ieteikumus. Pirms sāc apzinātu satura veidošanu, apdomā, ko tieši tu vēlies pateikt un kāpēc. Jau sākumā apzinoties savus mērķus būs vieglāk radīt saturu, kam ir nozīme arī citu acīs.

Nākamais, kas ir jāapsver pašā sākumā, ir kādai sabiedrības daļai saturs tiks veidots. Nav runa tikai par vecuma grupām, bet arī par potenciālās mērķa grupas interesēm. Ja izraudzītā auditorija ir jaunieši, kas vēlās dalīties un skatīties radošus video, tādā veidā komunicējot ar citiem jauniešiem, tad konkrētais saturs ir jāpasniedz interesantā un auditorijai saistošā veidā, izmantojot dažādas rediģēšanas iespējas un radošus scenārijus. Savas mērķa grupas intereses var noskaidrot arī apvaicājot tuviniekus un draugus, kas aktīvi izmanto sociālos tīklus vai arī tieši pretēji – nav atraduši sev saistošu saturu, kam veltīt laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No tā izriet arī sociālo tīklu platformas izvēle. Saturs ir jāizvieto tur, kur ir mērķauditorija, un attiecīgajā formātā, piemēram, Instagram būs efektīvs rīks gan bilžu, gan video fragmentu publicēšanai, TikTok tikai īsformāta video, bet, lai gūtu popularitāti YouTube, jau vajadzēs radīt garākus sižetus.

Rīki kvalitatīva un radoša satura radīšanai

Lai radītu kvalitatīvu saturu, ir nepieciešamas arī pamatiemaņas fotogrāfiju vai video uzņemšanā, kā arī atbilstošs aprīkojums. Profesionālās kameras sākumā ir samērā liels ieguldījums, taču viedtālrunis vienmēr ir pa rokai, lai īstenotu jebkādas radošās idejas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat nozīme ir arī pēcapstrādei. Piemēram, kolāžu un dažādu failu rediģēšanas lietotne Canva sniedz plašu klāstu ar neskaitāmām bezmaksas veidnēm, kuras pielāgot savam unikālajam stilam. Tā var veidot savu motīvu un sniegt vizuāli patīkamu kopējā profila identitāti. Lieliski noderēs arī fotogrāfiju rediģēšanas lietotnes VSCO un Afterlight, kas piedāvā dažādus, jau gatavus krāsu filtrus vai iespēju pašam pielāgot krāsas atbilstoši savai gaumei.

Atgriezeniskā saite jauna satura radīšanai

Pēc pāris pirmajiem publicētajiem ierakstiem un video nedrīkst aizmirst izvērtēt, kas sekotājiem ir paticis vairāk un uz ko viņi ir vairāk reaģējuši. To var izvērtēt pēc “patīk” novērtējumiem, komentāriem un arī pārpublicēšanas reizēm. Tāpat lieliska iespēja ir vienkārši pajautāt sekotājiem, kāda veida saturs viņiem patīk visvairāk vai ko citu vēlētos redzēt – tas nekas, ja sākumā tie ir tikai draugi un radi – konstruktīva kritika ir vērtīga. Visu influenceru karjeras sākumā viņu pirmie fani bija tieši tuvinieki, kas ieteica tālāk savām paziņām, tāpēc atliek tikai ieklausīties savā tuvāko fanu pulkā, lai turpinātu karjeras ceļu un kļūtu par īstu sociālo tīklu influenceri.

Informāciju sagatavoja: Alise Cēsniece, Mārketinga komunikācijas vadītāja Latvijā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.