Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trīs dienas piedāvā bez maksas apmeklēt Āraišu ezerpils Arheoloģisko parku

Foto: atrastslatvija.lv

Trīs dienas – 29.decembrī un 30.decembrī, kā arī 2.janvārī iespējams bez maksas apmeklēt Āraišu ezerpils Arheoloģisko parku, informēja parka pārstāve Una Dimitere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka kolektīvs dāvā iespēju ikvienam bez maksas paviesoties parkā un Āraišu ezerpilī, kā arī apskatīt apmeklētāju centrā izveidoto pastāvīgo ekspozīciju, kurā var iepazīties ar arheoloģiskajos izrakumos iegūtajām oriģinālajām liecībām un arheologa Jāņa Apala stāstu.

Ieeja ekspozīcijā “zaļajā režīmā”.

Āraišu ezerpils Arheoloģiskā parka galvenais objekts ir īpaša 8./9.-10.gadsimta seno latgaļu dzīvesvietas rekonstrukcija, kas veikta pēc izrakumos iegūtajiem datiem. Ekspozīcija Āraišu ezerpils Arheoloģisko parka apmeklētāju centrā ir vērtīgs papildinājums un pirmreizēja iespēja arheoloģiskās liecības aplūkot kopš izrakumiem 20.gadsimta 60. un 70.gados. Tajā ir iespēja iepazīt gan īpašus atradumus, gan tādus, kas raksturo ezerpils iedzīvotāju nodarbes un ikdienā lietotos priekšmetus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizraujošs ir Apala ceļš no hidroarheoloģiskajām ekspedīcijām un arheoloģiskajiem pētījumiem līdz pirmajai zinātniski pamatotajai dzīves vietas rekonstrukcijai Baltijā. Ekspozīcija veidota kā izziņas un iedvesmas vieta, kas pašiem jāatklāj, atrodot, ieraugot un paturot atmiņā vērtīgāko, norāda Dimitere.

Viņa atgādina, ka Latvijas arheologu biedrība Āraišu ezerpili ir pasludinājusi par 2020.gada arheoloģisko pieminekli. Arī apmeklētāju centra ēka, kurā atrodas ekspozīcija, jau novērtēta ar otro vietu skatē “Gada labākā būve Latvijā” koka ēku kategorijā.

Šogad Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras konkursā “Eksporta un inovāciju balva” Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks saņēma otro vietu kā Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīcijas dizaina koncepciju izstrādājis Dizaina birojs “H2E”, saturu veidojuši Sanda Salmiņa (Āraišu ezerpils Arheoloģisko parks), Guntis Zemītis (Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūts), Dace Tabūne (Cēsu Vēstures un mākslas muzejs).

Āraišu ezerpils Arheoloģiskais parks izceļas ar unikāliem arheoloģiskajiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālajā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu. Parkā atrodama ne vien rekonstruētā ezerpils uz salas, bet arī 14.gadsimtā celtās Āraišu viduslaiku pils drupas un akmens un bronzas laikmeta mājokļu rekonstrukcijas Meitu salā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.