Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Trapenes skolēni piedalās Lieldienu tirdziņā

Tirdziņš Trapenes sākumskolas pagalmā guva popularitāti ne vien skolēnu un skolas darbinieku vidū, to apmeklēja arī vietējie iedzīvotāji, kuri labprāt iegādājās kādas gardas lietas svētku galdam un ne tikai. Foto: Santa Briede

Lieldienu gaidīšanas laikā Trapenes skolas pagalmā notika Lieldienu tirdziņš, pulcējot daudzus pirkt un pārdot gribētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pastāstīja Trapenes sākumskolas ārpusklases darba organizatore Santa Briede, bērni ar lielu azartu un atbildību izmantoja iespēju piedalīties tirdziņā. Tirgotāji bija sarūpējuši dažāda veida kārumus katra gaumei – gan saldus, gan sāļus. Bija iespēja iegādāties bērzu sulas, medu un lauku vistu olas un citus labumus, ko sagādājuši bērni kopā ar vecākiem. Pasākums skolas pagalmā izvērtās interesants, jo lutināja laikapstākļi un svētku noskaņu radīja arī truši, ko kāda ģimene bija atnesusi, lai bērni varētu tos paglaudīt un apmīļot, pārdošanā gan tie nebija. Un kā tad Lieldienas bez zaķīšiem? Tirgū gozējās mazi, krāsaini, pie somas karināmi adīti zaķīši, ko darinājusi skolotāja Santa.

 “Šādi tirdziņi skolā tiek rīkoti periodiski – citreiz rudenī, citreiz pavasarī. Šoreiz tas sakrita ar Lieldienu nedēļu. Tirdziņā ļaujam piedalīties arī pirmsskolas vecuma bērniem, protams, vecāku pavadībā. Šī ir laba iespēja, kā mācīt savstarpēju komunikāciju. Ja kāds pienāk, pajautā, ko vēlas, bērnam jāprot pastāstīt par savu piedāvājumu, tāpat pateikt lūdzu un paldies,” norāda S. Briede un uzsver, ka bērnu iesaiste šādos pasākumos ir atkarīga arī no vecāku līdzdarbošanās, cik un kādā veidā viņi ir gatavi darboties kopā ar bērniem, kaut vai tajā pašā kārumu pagatavošanā tirdziņam. “Īpašs paldies Tomasa un Alises ģimenei par iespēju redzēt, paglaudīt un samīļot īstus mājas zaķīšus. Tie katram tirdziņa apmeklētājam uzlaboja noskaņojumu,” min S. Briede un saka paldies visiem tirgotājiem – Dianai un Veronikai, Lotei, Jurim, Mikam un Justam, Mikam un Kalvim, Emīlam, Danielam un Leonīdam, Kurtam ar mammu, Katei ar mammu, Miķelim un Jēkabam ar mammu, Alisei un Tomasam ar mammu, Austrai ar tēti. Paldies arī čaklajiem rūķiem par operatīvu tirgus vietas iekārtošanu.

Aizvadītā nedēļa Trapenes skolā izvērsās raiba un aizraujoša, bērni nesa uz skolu krāsotas olas, piedalījās olu ripināšanā un citās izdarībās, kas piederas svētkiem. Viņi aizrautīgi krāsoja papīra olas, kuras pēc tam piedalījās olu kaujās – notika balsošana un labāko, skaistāko darbiņu izvērtēšana.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.