Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Titulu “Gada funkcionālais speciālists 2022” iegūst Valkas poliklīnikas fizioterapeite

Latvijas Ārstu biedrības svinīgajā ceremonijā titulu “Gada funkcionālais speciālists 2022” ieguva SIA “Vidzemes slimnīca” fizioterapeite, valcēniete Kristīne Krastiņa (no labās). Kopā ar viņu šajā svinīgajā brīdī bija SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un veselības ministre Līga Meņģelsone. Foto: No personīgā arhīva

Latvijas Ārstu biedrības jau 13. reizi rīkotajā pasākumā “Gada balva medicīnā” sabiedrības balsojumā par titulu “Gada funkcionālais speciālists 2022” visvairāk balsu un galveno balvu ieguvusi Vidzemes slimnīcas fizioterapeite, valcēniete Kristīne Krastiņa. Viņa strādā SIA “Vidzemes slimnīca” poliklīnikā Valkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tradicionāli balvas pasniedza nominācijās “Gada ģimenes ārsts”, “Gada ārsts speciālists”, “Gada zobārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada farmaceits”, “Gada māsa”, “Gada māsas palīgs”, “Gada vecmāte”, “Gada funkcionālais speciālists” un “Gada slimnīca”. Par šīm nominācijām Latvijas Ārstu biedrības interneta mājaslapā varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 1000 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 10 tūkstošus.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā balvu K. Krastiņai pasniedza misijas “Hospiss LV” valdes locekle Ilze Zosule.

“Kristīne pēc traumām palīdzējusi piecelties arī tiem, kuriem neviens nesolīja, ka reiz viņi vēl staigās,” teikts pieteikumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kristīne Krastiņa “Ziemeļlatvijai” atzina: “Saņemot šo titulu, tas man bija ļoti liels un patīkams pārsteigums.” Viņa pārliecināti uzsver, ka ir jāturpina iesāktais darbs. Fizioterapeite Valkas poliklīnikā strādā pilnas slodzes darbu – astoņas stundas dienā, un tās ir pārpildītas ar pacientu pierakstu.

Uz jautājumu, kas ir šo panākumu atslēga, K. Krastiņa atbild: “Man ļoti patīk sava profesija. Regulāri cenšos papildināt zināšanas par jaunākajiem pētījumiem. Ļoti liela panākumu atslēga ir ciešā sadarbība ar kolēģiem no Vidzemes rehabilitācijas centra Valmierā. Vajadzības gadījumā prasu padomu kolēģiem. Valkā, cik vien iespējams, sadarbojos ar ģimenes ārstiem. Mani interesē katrs pacients.” 

SIA “Vidzemes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila informē, ka Vidzemes Rehabilitācijas centra komandā K. Krastiņa strādā kopš 2012. gada, kad absolvēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un ieguva fizioterapeita grādu. Viņa ir mērķtiecīgi veidojusi savu profesionālo izaugsmi darbā ar zīdaiņiem, bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem un senioriem. Ar interesi darbojas pēctraumu rehabilitācijā. Padziļināti interesējas par muguras sāpju cēloņiem un to profilaksi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2014. gada strādā filiālē Valkā ar ambulatorajiem pacientiem, sniedzot arī fizikālās terapijas pakalpojumus. K. Krastiņa ir padziļināti apguvusi manuālo terapiju ortopēdijā muguras lejasdaļai un Šrotas terapiju darbā ar skoliozes pacientiem.

Pacientu rehabilitācijā fizioterapeite izmanto dažādas metodes – klasisko ķermeņa masāžu, ārstniecisko vingrošanu, teipošanu traumatoloģijā un ginekoloģijā, vingrošanu pēc Bobata un Handlinga metodes, mīksto audu mobilizācijas tehnikas un manuālo terapiju.

No 2014. gada K. Krastiņa ir iesaistījusies arī Eiropas Savienības un pašvaldības projektos, vadot nodarbības grupā senioriem, vadot individuālās un grupu nodarbības klientiem pansionātā, kā arī vadot individuālo ārstniecisko vingrošanu pacientiem ar garīga rakstura un kustību traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvajā laikā viņu aizrauj skriešana, velobraukšana, atpūta ar ģimeni dabā, ekskursijas un ceļojumi. Labprāt lasa pašizaugsmes grāmatas un interesantu cilvēku biogrāfijas.

Tie, kuri svinīgo ceremoniju nenoskatījās aizvadītajā sestdienā, 1. aprīlī, ReTV kanālā, to vēl var pagūt izdarīt šo sestdien, 8. aprīlī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.