Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tiešsaistes lekciju kurss “Digitālā bērnība”

Valkas bibliotēka piedāvā bez maksas noklausīties lekcijas ierakstus par veiksmīgu komunikāciju ar bērniem un pusaudžiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 13. marta Valkas bibliotēkā būs iespējams apmeklēt izglītības platformas Open.lv tiešsaistes lekciju kursu “Digitālā bērnība: padomi digitālās paaudzes audzināšanā”, kuru vada Dr. Paed. Zanda Rubene. Astoņu lekciju kurss ļaus saprast bērnības fenomena īpatnības digitālajā kultūrā, audzināšanas modeļu un principu transformācijas tajā, kā arī sniegs padomus vecākiem un pedagogiem 0 līdz 16 gadus vecu bērnu audzināšanā un mediju lietošanas paradumu veidošanā.

Lektore Zanda Rubene ir Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, prodekāne zinātnes jautājumos un vadošā pētniece. Z. Rubene studējusi filozofiju un pedagoģiju Latvijas Universitātē. Stažējusies Leipcigas, Tībingenas un Hamburgas universitātēs Vācijā. Lektore ir Eiropas starptautiskā zinātniskās sadarbības tīkla “Mazu bērnu digitālā pratība un multimodālās prakses” koordinatore Latvijā, publicējusi zinātniskus rakstus par bērnu un jauniešu audzināšanu digitālajā kultūrā. Lasa studiju kursus filozofijā, ētikā, izglītības filozofijā, kritiskajā domāšanā, medijpedagoģijā, bērnības pētījumos. Digitālās bērnības izpēte ir uzskatāma par viņas nozīmīgāko pētniecisko interesi pēdējos gados.

Aicinām paplašināt zināšanas un vairot izpratni par bērnu audzināšanas specifiku digitālās kultūras situācijā, noklausoties 8 lekcijas 4 apmeklējuma reizēs trešdienās no plkst.18 līdz 20.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

13. marts plkst.18 “Kas ir audzināšana?” un “Kāpēc un kā mainījusies bērnu audzināšana pēdējos simts gados?”

27. marts plkst.18 “Bērnības izpratne un tās transformācijas” un “Digitālās bērnības izaicinājumi vecākiem un pedagogiem”

10. aprīlis plkst.18 “Audzināšanas stili un to nozīme digitālajā kultūrā” un “Padomi rīcībspējīga bērna audzināšanai digitālajā kultūrā”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

24. aprīlis plkst.18 “Ko mediji dara ar bērniem vai ko bērni dara medijos?” un “Padomi konstruktīvai bērnu mediju lietošanas paradumu veidošanai”

Lekciju apraksti šeit (https://open.lv/products/zanda-rubene-digitala-berniba-padomi-digitalas-paaudzes-audzinasana/).

Projekts Open.lv tapis 2013. gada decembrī nelielā preses konferencē pie viena galda satiekoties toreizējam Latvijas Universitātes rektoram Mārcim Auziņam, politikas zinātņu profesoram Ivaram Ījabam un šī projekta idejas autoram Reinim Tukišam. Tā ideja ir izglītot ikvienu interesentu, radot ērtu, uzrunājošu un dažādā ziņā lielisku mācību procesu un saturu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Platformas veidotāji piedāvā daudzkārt izmantojamu atlaides kodu OPENLV15 ikviena pilnas maksas kursa vai abonementa iegādei mājaslapā ar 15% atlaidi individuālai lekciju apguvei Open.lv platformā. Taču tas nesummējas ar citām atlaidēm vai akcijām. Izmantošanas termiņš ir 31.05.2024.

Papildus informācija par lekciju kursu Valkas bibliotēkā, rakstot valkasbiblioteka@valka.lv vai zvanot 29136199.

Ance Andrējeva-Empele, Valkas novada Centrālās, Sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.