Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tartu notiks ilgadējās Tartu latviešu dienas

Tartu Latviešu biedrība ar Tartu domes atbalstu jau astoto gadu aicina visus Tartu iedzīvotājus un viesus kopīgi atzīmēt Latvijas svētku mēnesi – novembri. Šogad pirmo reizi tiek organizēti Latvijas Garšu svētki Tartu tirgū. Interesentus pirmoreiz aicina arī latviešu un igauņu tulkotāju seminārs Tartu Universitātē, savukārt svētkus ieskandinās koncerts ar grupu “Sigma” un Jalmaru Vabarnu. Svētku mēnesis tiks noslēgts ar Tartu Latviešu biedrības 10 gadu svinībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tartu Latviešu biedrība, kas šogad atzīmē savu 10. pastāvēšanas gadadienu, par savu galveno uzdevumu vienmēr ir uzsvērusi būt par latviešu un igauņu kultūru vidutāju. Jau kopš pirmajām Tartu latviešu dienām 2015. gadā, biedrība atzīmē Latvijas neatkarības gadadienu, organizējot pasākumus pēc iespējas plašākam interesentu lokam. Šogad biedrība sadarbībā ar AS “Tartu Tirgus” 4.-5. novembrī rīkos Latvijas Garšu svētkus, kuros būs iespējams ne tikai baudīt Latvijas garšas, bet arī kultūru. Kā muzikāls pārsteigums tirgus apmeklētājus iepriecinās saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes”, un, pēc ilgāka pārtraukuma, sagaidāma arī Igaunijas latviešu kora “Ziemeļu balsis” uzstāšanās.  Tikmēr Tartu Universitātē notiks tulkotāju seminārs, kā mērķis ir aizsākt diskusiju par īpašvārdu atveidi latviešu valodā, kā arī veicināt tulkotāju savstarpējo sadarbību. Sestdienas noslēgumā visi aicināti uz grupas “Sigma” koncertu kultūrbārā “Naiiv”, kuru šoreiz papildinās arī populārais igauņu mūziķis Jalmars Vabarna no grupas “Trad.Attack!”.

Neizpaliks arī tādi ikgadēji pasākumi kā piemiņas brīdis Lāčplēša dienā Tartu Uus-Jaani kapsētā un pastaiga pa Tartu vietām, kuras saistītas ar latviešiem.

Svētku mēneša noslēgumā – 26. novembrī notiks Tartu Latviešu biedrības 10 gadu svinības, kuras atklās Latvijas Republikas vēstniece Igaunijā Kristīne Našeniece, ar atskatu uz biedrības pasākumiem pagātnē, kā arī kaļot jaunus plānus nākotnei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi pasākumi ir bezmaksas. Pilnu programmu meklējiet šeit.

Pasākumu sēriju finansē Tartu dome, un tā tiek veidota sadarbībā ar AS “Tartu Tirgus”, kultūrvietu “Naiiv”, Tartu Universitāti, kultūrvietu “Salong”, latviešu kori Igaunijā “Ziemeļu balsis”, Latvijas Republikas vēstniecību Igaunijā.

Informāciju sagatavoja: Ilze Salnāja – Verva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.