Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tartu 2024 Latviešu dienās piedzīvosim kaimiņu draudzēšanās mākslu

Tartu pilsēta un Dienvidigaunijas reģions šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta (Tartu 2024), aicinot apmeklēt vairāk nekā 1000 norišu. Kultūras iedvesmoti un vienoti ar Tartu mērķī radīt labāku nākotni, Valmieras novads priecājas būt daļa vērienīgās programmas. 11. un 12. jūlijā aicinām uz Latviešu dienām Tartu pilsētā, lai iedvesmotos ēdiena gatavošanas mākslā kopā ar Mārtiņu Sirmo, ieraudzītu Valmieru velobraucēja acīm, izgaršotu dabas doto un Valmieras novada meistaru sarūpēto un ļautos aktīvām un radošām norisēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latviešu dienas norisināsies Vabaduses ielas posmā starp Tartu Centrālo parku un Emajegi upi.

Ēdiena pagatavošanas māksla

11. jūlijā no plkst. 14.00 šefpavārs Mārtiņš Sirmais klātesošo acu priekšā radīs gardu meistarstiķi – saldējuma sorbetu, gatavošanā izmantojot “Gardu Muti” atspirdzinošos zelterus. Tikko pagatavoto sorbetu aicināsim arī nobaudīt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mārtiņš ar savu sirsnību un vienkāršību, neremdināmo zinātkāri par ēdienu izcelsmi un vēlmi iepazīt ne tikai vietējos, bet arī pasaules ēdienus, kā arī stāstnieka talantu klātesošos aicinās doties garšu pasaulē, parādot, cik bagātīgas iespējas dod šķietami jau iepazīti produkti.

Radīšanas māksla

11. un 12. jūlijā plkst. 12.00–19.00 būs iespēja iegādāties Valmieras novada amatnieku un mājražotāju darināto. Viņi uz Tartu būs aizveduši pilnus klēpjus pašu ar mīlestību radīto. Viņi māk ieraudzīt, izdomāt un saveidot tā, ka atliek brīnīties, cik labi, ka idejas iekrīt zelta rokās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māksla ieraudzīt citām acīm

11. jūlijā plkst. 12.00–19.00 aicinām sēsties uz velosipēda, uzlikt virtuālās realitātes brilles un mīties tur, kur ved Valmieras ceļi un taciņas. Velosipēds, kas aizvedīs virtuālajā pasaulē, ir visīstākais Ērenpreisa ražojums. Valmieras novada Mazsalacā dzimušais Gustavs Ērenpreiss bija velosipēdu izgatavotājs, uzņēmējs, kurš 1922. gadā atvēra un vadīja lielāko velosipēdu ražotni Baltijas valstīs.

Darīšanas māksla

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11. jūlijā plkst. 13.00–17.00 Valmieras koprades darbnīca “DARE” aicinās līdzi paņemto kokvilnas T kreklu, citu kokvilnas apģērbu vai maisiņu apdrukāt jaunā stilā. Ja būsi aizmirsis paņemt līdzi, ierobežotā daudzumā maisiņus un T kreklus varēs iegādāties. Īpašā veidā iemūžināsim, ka Valmiera ir pa ceļam uz Tartu, aicinot piestāt un piedzīvot Valmieru, kā arī abu pilsētu draudzību.

Māksla baudīt

Izgaršojot zelterus, kur dzīvojas saules stari, bērnības garšas, dabas gardumi, zālīšu, augu un ogu pārpilnība, labsajūtā pievērsi acis. Aicinām uz Valmiermuižas telti 11. un 12. jūlijā plkst. 12.00–21.00. Valmiermuižas alus darītavas bezalkoholiskos dzērienus varēs arī iegādāties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izkustēšanās māksla

Pēc atveldzēšanās būs atkal spēks ļauties kam aktīvākam. Aicinām 12. jūlijā plkst. 12.00–18.00 izmēģināt savus spēkus diska golfa spēlē, apskatīt ekipējumu un uzzināt, kāds ir diska svars. To visu rādīs Valmieras disku golfa sporta entuziasti no aktīvā dzīvesveida kluba “Savējais”.

Māksla izzināt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11. un 12. jūlijā plkst. 12.00–19.00 Vidzemes Augstskola aicinās spēlēt dažādas lielformāta spēles, kas gan mazākajiem apmeklētājiem, gan pieaugušajiem saistošā veidā palīdzēs vairāk uzzināt par kiberdrošību, iepazīstinās ar virtuālo realitāti, kā arī koka ēku būvniecību.

Draudzēšanās māksla

11. un 12. jūlijā plkst. 12.00–21.00 priecāsimies satikties ar ikvienu interesentu, lai plašāk pastāstītu par kultūras, tūrisma un sporta piedāvājumu Valmieras novadā. Vienmēr prieks Valmierā un citviet novadā uzņemt mūsu draugus no Igaunijas, tāpēc ceram, ka varēsim palīdzēt ar idejām, ko darīt un redzēt Valmieras novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvesprieka māksla

11. jūlijā plkst. 20.30 uz skatuves kāps grupa “Carnival Youth”, kā mūzika ir aizraujošu melodiju, gaišas enerģijas un sapņainu skaņu sajaukums, kas balstīts uzkrātajā pieredzē, dzīvojot šajā interesantajā vietā, ko sauc par Zemi. Kopš debijas albuma “No Clouds Allowed” (2014) grupa ir guvusi plašu atzinību ar savām pārliecinošajām kompozīcijām un magnētiskajām koncertiem. Ar pieciem atzinīgi novērtētiem albumiem “Carnival Youth” ir nostiprinājuši savas pozīcijas kā Latvijā, tā ārpus tās robežām.

12. jūlija vakarā Tartu viesosies vēl kāda Latvijas grupa. Uz galvenās skatuves sagaidīsim grupu “Suden Lights”. Grupas pašu rakstītajā mūzikā dominē poproka stilistika, kas papildināta ar nedaudz alternatīvu noskaņu. Lipīgas, viegli dejojamas melodijas, dažkārt pa kādai dvēseliski melanholiskai notij, kā arī jaunības degsme raksturo grupas skanējumu.

Plašāk par Latviešu dienām Tartu šeit: https://tartu2024.ee/en/latviesu-dienas/.

Priecāsimies tikties Latviešu dienās Tartu! Bet, ja vēl tikai plāno doties uz Tartu, atgādinām, ka Valmiera ir pa ceļam uz Tartu. Tā tas ir, skatoties kartē un plānojot ceļu uz Tartu gandrīz no jebkuras vietas Latvijā. Valmiera ir pa ceļam arī tāpēc, ka tai ar Tartu ir daudz kopīgā. Ja dodies uz Tartu 2024 norisēm, aicinām izvēlēties un izbaudīt maršrutu “Ievelc elpu Valmierā – Tartu 2024 – atvelc elpu Valmierā”! Ko darīt, piestājot Valmierā, dodoties ceļā uz vai no Tartu 2024, kāpēc Valmiera un Tartu ir līdzīgas un kādus piedāvājumus sagatavojuši uzņēmēji Valmierā, pavadot ceļotājus uz Tartu 2024 vai sagaidot viņus, uzzini tīmekļvietnē visit.valmiera.lv, sadaļā “Valmiera – pa ceļam uz Tartu” (https://visit.valmiera.lv/valmiera-pa-celam-uz-tartu-2024/).

Tartu 2024 ir šī gada lielākais notikums Igaunijā – tā organizēšanā ir iesaistīta ceturtā daļa valsts iedzīvotāju. Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas mākslinieciskā koncepcija un vadmotīvs ir “Izdzīvošanas mākslas” (Arts of Survival). Tās ir zināšanas, prasmes un vērtības, kas palīdz dzīvot labākā nākotnē ar fokusu uz ilgtspēju, kopradi, vietējo unikalitāti, zinātni un tehnoloģijām, gada laikā aicinot apmeklēt vairāk nekā 1000 norišu. Plašāk var uzzināt tīmekļvietnē https://tartu2024.ee/en/.

Zane Bulmeistare, Valmieras novada pašvaldības, Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.