Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Tapusi unikāla foto grāmata “Valka – Valga”

Foto: Gunta Smane

INTERREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas līdzfinansētā projekta „Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība”, Nr. Est – Lat 51 ietvaros, izdota foto grāmata “Valka – Valga”. Grāmatas izdošana ir viena no projekta marketinga aktivitātēm. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā 500 eksemplāros (250 Valkas pašvaldībai, 250 Valgas pašvaldībai). Grāmatai ir oriģināls dizains – tā ir ar lina auduma vākiem, ar lina diegiem cauršūtām lapām un vienlaicīgi atverama ar informāciju par abām dvīņu pilsētām, tas ir, vienlaicīgi var izlasīt un apskatīt fotogrāfijas par Valku – Valgu – vienu pilsētu divās valstīs. 

Foto grāmatas idejas autore ir Maruta Stabulniece (Valkas Mākslas skolas skolotāja), bet grāmatas dizainu izstrādāja SIA “Bumbierkoks” (radošais direktors Gatis Poikāns). 

Tekstu autors ir Kuido Merits. Grāmatā izmantotas R. Johansona, R. Vutt, R. Aunapu, SIA “Bumbierkoka”, kā arī Valkas novada pašvaldības arhīva fotogrāfijas. Vēsturiskās fotogrāfijas ir no Valkas novadpētniecības muzeja krājuma un Valgas muzeja. Paldies par sadarbību grāmatas tapšanā sakām: Valkas novadpētniecības muzeja speciālistēm Ligitai Drubiņai un Aijai Priedītei, tautas deju kolektīva “Vainadziņš” pārstāvei Tijai Bērtiņai, tautas deju kolektīva “Vendīgs” vadītājai Vinetai Skutānei un deju kolektīva “Vendīgs” meitenēm. Īpašs paldies Annikai Antai Stepiņai, Stefānijai un Sindija Šalderēm, kuru latviešu tautas tērpos tērpušos fotogrāfijas iekļautas grāmatā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmatas elektronisko versiju iespējams apskatīt šeit.

Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu.

Informāciju sagatavoja: Gunta Smane, Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas attīstības un projektu daļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.