Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Talku atklās ar talantīgu vijoļspēli

Foto: Sandra Pētersone

11. maijā ikviens interesents, kurš vēlas, var piepulcēties ikgadējai pasaulē pirmā sulu koka parka stādīšanas talkai “BIRZĪ” dzirkstošo bērzu sulu ražotnē Smiltenes novada Brantu pagasta “Kainaižos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz talku, kā jau ierasts, palīgus aicina “Kainaižu” saimnieks Ervins Labanovskis. Talciniekiem lūgums līdzi ņemt savu lāpstu.

Vispirms no pulksten 11 līdz 12 solo koncertu sniegs vijolnieks Daniils Bulajevs – viens no spilgtākajiem jaunajiem latviešu mūziķiem, daudzu starptautisku vijolnieku konkursu laureāts un kamerorķestra “Davinspiro Camerata” izveidotājs un līderis. Savas virtuozitātes un neparastā mākslinieciskā brieduma dēļ viņš savulaik dēvēts par brīnumbērnu.

Šobrīd Daniils Bulajevs studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī regulāri uzstājas lielākajās Latvijas koncertzālēs un sniedz koncertus Rietumeiropas valstīs. “Birzī” mūziķis spēlēs populārus klasiskās mūzikas skaņdarbus vijolei solo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 12 līdz 13.30 talcinieki papildinās sulu koku parku ar 100 Japānas bērziem un vairākām eksotiskām kļavu sugām. Būs iespēja iedot vārdu savam iestādītajam kokam. Šobrīd “Kainaižos” aug jau 30 dažādu veidu koki, no kuriem var iegūt sulu pārtikā.

Talkas noslēgumā ap pulksten 13.30 talciniekus cienās ar Kainaižu spēka zupu.

Jau rakstījām, ka dzirkstošo bērzu sulu “BIRZĪ” ražotājs “Kainaiži” ar Smiltenes novada pašvaldības atbalstu 2018. gadā uzsāka veidot pasaulē pirmo sulu koku parku. Parkā tiek stādītas tikai tās koku sugas, kas pavasarī dod pārtikā lietojamu sulu: bērzi, valrieksti, kļavas, dižskābardis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.