Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svinot Ģimenes dienu, izceļ stipro vārdu spēku

Smiltenes pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis” Ģimenes dienu nosvinējusi tā kā nekad, – kopā sapulcinot visas 17 grupiņas un savu audzēkņu vecākus, brāļus, māsas un vecvecākus. Ko darīt bija visiem, – iegūtās emocijas uzlādēja ilgam laikam. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Ticība. Cerība. Saticība. Mīlestība. Laime. Un tas viss kopā ir ģimene. Ar šādiem spēka vārdiem un ģimenes kā vērtības izcelšanu piektdien, 17. maijā, Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādē (PII) “Pīlādzītis” tika atklāta Ģimenes diena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi, atzīmējot šo notikumu, kopā sapulcējās visu 17 “Pīlādzīša” grupiņu audzēkņi, viņu mammas, tēti, brāļi, māsas un vecvecāki, lai nosvinētu kopā būšanu gan kā ģimenēm, gan kā vienai lielai “Pīlādzīša” saimei.

Priecājas, kopā pavadot laiku

To savā uzrunā uzsvēra arī PII vadītāja Santa Rudzīte. “Ir prieks, ka mēs varam turpināt to iesākto, ko ģimenēs bērniem sniedz vecāki, vecmāmiņas un vectētiņi, un, kamēr vecāki dodas savās gaitās, nest tālāk bērniem šos spēka vārdus – ticību, cerību, saticību, mīlestību un laimi. Arī šodien, Ģimenes dienā, šeit, “Pīlādzītī”, satiekamies visi kopā zem šiem stiprajiem vārdiem, lai kopīgi piedzīvotu ģimenes sajūtu,” pasākuma vadmotīvu izcēla Santa Rudzīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas, ka šajos svētkos kopā sapulcējās visas 17 grupiņas un to audzēkņu ģimenes locekļi, “Pīlādzītī” ir jaunums, “Ziemeļlatvijai” atzīst Anda Dinga, PII “Pīlādzītis” izglītības metodiķe pirmsskolā. Kopā ar Smiltenes “pīlādzēniem” bija arī “Pīlādzīša” Bilskas filiāles grupiņu audzēkņi un viņu vecāki. Ģimenes dienas svinēšana norisinājās bērnudārza lielajā āra teritorijā, kur vietas pietika visiem. Vispirms pasākumu atklāja koncerts, par kura režiju parūpējās PII “Pīlādzītis” mūzikas skolotājas Zane Roslova, Zane Ozola un Lāsma Serdāne. Jauku apsveikumu svētkos sagādāja gan bērnudārza darbinieces kopā ar saviem mazbērniem, gan “Pīlādzīša” darbinieku koris un audzēkņu vecāku ansamblis. Pēc tam bērni kopā ar savām ģimenēm devās uz aktivitāšu centriem, kur azartiski veica dažādus uzdevumus, bet emociju piepildīto Ģimenes dienas svinēšanu noslēdza piknikā turpat, “Pīlādzītī”.

“Ziemeļlatvijas” uzrunātie vecāki pasākumu vērtē kā ļoti labu un novēl šādā formātā rīkot arī nākamgad. “Pasākums bija ļoti labi noorganizēts. Mums viss ļoti patika. Bērniem visvairāk – aktivitāšu stacijas, kas bija sagatavotas katrai vecuma grupai. Tas tiešām bija labs veids, kā pavadīt kopā laiku un pēc tam vēl pabūt piknikā grupiņās,” iespaidos dalās Ira Punkstiņa, kuras vidējā meitiņa apmeklē “Pīlādzīša” Bilskas filiāli.

Smiltenietis Jānis Krūmiņš bērnudārza Ģimenes dienas pasākumā bija pirmo reizi, jo viņa un dzīvesbiedres Janas divus gadus vecajiem dvīņiem “Pīlādzītī” šis ir pirmais mācību gads. “Patīk kopības sajūta ar visiem. Mazākajiem bērniem šis pasākums ir nosacīti, bet lielākiem ir ļoti jauki,” vērtē Jānis. Viņš pats kopā ar citiem muzikālajiem “Pīlādzīša” audzēkņu vecākiem sagatavoja vienu no koncerta priekšnesumiem. Vecāki bija ļoti atsaucīgi, gatavojoties svētkiem, arī uzņēmās vadīt aktivitāšu centrus, piebilst Anda Dinga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prot ne tikai labi atpūsties

Smiltenes PII “Pīlādzītis” prot ne tikai svinēt svētkus, bet arī strādāt. Proti, “Pīlādzītis” uzvarēja “Zaļās jostas” Vislatvijas izlietoto bateriju vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2023./2024. mācību gadā, savācot pavisam 1505,0 kilogramus izlietoto bateriju un ievērojami apsteidzot 2. vietas ieguvēju V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu (1288,4 kg).

Konkursā šogad iesaistījās 346 izglītības iestādes, kopā savākti 34 679,72 kilogrami izlietoto bateriju, kas nonāks atkārtotā pārstrādē, informē “Zaļā josta”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Uzvaru šajā konkursā ieguvām, pateicoties bērnu vecākiem, kuri iedegās no sirds un bija aktīvi, atsaucīgi un ieinteresēti uzvarēt. Paldies vecākiem! Pateicoties viņu atbalstam, “Pīlādzītis” ieguva 1. vietu un naudas balvu 400 eiro apmērā,” stāsta PII “Pīlādzītis” metodiķe Santa Timermane. Viņa ieguldīja lielu darbu šī konkursa organizēšanā, gan uzrunājot vecākus, gan palīdzot nogādāt baterijas uz to noglabāšanas vietu.

Jāpiebilst, ka bērni paši baterijas nenesa, jo tās satur gana daudz kaitīgu vielu. Baterijas bērnudārzā nogādāja vecāki, un tūlīt tika aiznestas uz drošu vietu – iestādes pagrabtelpu, kur neviens bērns tām nevarēja piekļūt.

Konkursa laureātus sveiks šo piektdien, 24. maijā, Tērvetes dabas parkā. Uz apbalvošanu dosies arī PII “Pīlādzīša” delegācija.

Vairāk foto no Ģimenes dienas svinēšanas PII “Pīlādzītis” – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.