Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svinēs Kalna iela

Smiltenes novada Raunā ir interesanta tradīcija – ielas svētki, kuru rīkošanā iesaistās paši iedzīvotāji un šādi izjūt piederību vietai, kurā dzīvo. Foto: Solvita Auziņa

Smiltenes novada Raunā jau trīs gadus ir tradīcija rīkot ielas svētkus, kad kopā sanāk un svin kādas konkrētas ielas iedzīvotāji, pie viena atskatoties uz šīs vietas vēsturi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim svētkus piedzīvojušas Parka iela un Jaunatnes iela, bet nākamo sestdien, 10. septembrī, uz svētkiem Raunas iedzīvotājus un viesus aicina Raunas garākā iela – Kalna iela, kas izbūvēta padomju gados. Tas ir privātmāju rajons, vienīgā iestāde uz šīs ielas ir bērnudārzs, kas svētkos atvērs savas durvis ikvienam interesentam.

“Gar baznīcu lejā, tad kalnā augšā un tad pa labi un pa kreisi,” taujāta, kur tad Raunā meklējama Kalna iela, norāda Raunas kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile.

Viņa intriģē, ka sadarbībā ar Kalna ielas iedzīvotājiem ir izveidota aizrautīga svētku programma. Tā sāksies ar andeli visas ielas garumā (andelei “kabatiņas” pie savām mājām atvēlējuši ielas iedzīvotāji) un noslēgsies ar zaļumballi pļavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sapulce par to, kā svinēt, tikusi kupli apmeklēta, uz to ieradušies vairāk nekā 40 Kalna ielas iedzīvotāji un aizrautīgi dalījušies ar idejām, piemēram, ierosinājuši sarīkot svētku gājienu, kurā katras mājas pārstāvji varētu stumt savu numurētu ķerru. Gājiens sāksies no abiem ielas galiem,  gājiena dalībnieki satiksies ielas vidū, lai svinīgi atklātu svētkus.

“Kad spriedām, kur varētu būt skatuve, es saku: “Re, kur pļavas, varbūt to gabalu izvēlēties?” Visi uzreiz  nāk pretī: “Jā, nopļausim, nokasīsim, sataisīsim!” Kalna ielā dzīvo ģimene, kurā vīrs ir Zemessardzes 27. kājnieku bataljona virsnieks. Kad tika izteikts ierosinājums svētkos varbūt  zupiņu izvārīt, uzreiz bija atsaucība – “dabūsim lauka virtuvi!”. Ielā dzīvo arī māksliniece, viņa savā dārzā apskatei izliks skaistas gleznas,” iepriecināta par Kalna ielas iedzīvotāju aizrautību un vēlmi kopā svinēt stāsta Linda Vecgaile.

Tradīciju turpinot, uz Kalna ielas būs iespēja nogaršot Raunas kūku cepēju gardumus. Arī par šo tradīciju Lindai ir stāsts. Organizējot Parka ielas svētkus, viņai radās doma uzrunāt kādu no Raunas kūku cepējām, lai izcep kūku vai torti, ko sagriezt gabaliņos un piedāvāt svētku apmeklētājiem. Atsaucās piecas raunēnietes. “Bieži vien kūku vai torti pasūtām pie vienas cepējas, bet šī nu bija tā reize, kad varēja nogaršot arī ko citu. Iegādājoties pret ziedojumu vienu gabaliņu, beigās sanāca liela kūka, tikai ar dažādām garšām,” stāsta Linda Vecgaile.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt turpinot Jaunatnes ielas svētku tradīciju (Jaunatnes iela Raunā izceļas ar seno, vēsturisko apbūvi), arī Kalna ielas svētkos varēs vairāk uzzināt par Kalna ielas vēsturi. Par to vēstīs izstāde pie bērnudārza.

UZZIŅAI

10. septembris. Kalna iela Raunā.

  • No pulksten 10 līdz 15 andele Kalna ielas garumā.
  • Pulksten 10.45 Kalna ielas iedzīvotāju gājiens.
  • Pulksten 11 sveiciens svētkos no Raunas deju kopas “Trejdeviņi” un  jauktā kora “Rauna”.
  • No pulksten 11 Kūkotava.
  • No pulksten 11 līdz 15 Rauna sporto Kalna ielā! Uz fiziskām aktivitātēm aicinātas gan ģimenes, gan individuāli (bez vecuma ierobežojuma).
  • No pulksten 11 līdz 15 iepazīšanās ar militāro tehniku un ekipējumu. Iespēja pievienoties Zemessardzei.
  • No pulksten 11 līdz 14 ekskursija pa Raunas bērnudārzu.
  • Pulksten 12 ar teatrāli muzikālu sveicienu ciemosies Veselavas teātra studija “Kurlās vardes”.
  • Pulksten 20 pēdējā zaļumballe kopā ar Jāni Krūmiņu un Armandu Leimani no grupas “Apvedceļš” (ieeja brīva).
  • Dienas garumā – Kalna ielas iedzīvotāju sagatavotās aktivitātes: spēles, uztura konsultanta padomi, gleznu izstāde, fotostūris un citi pārsteigumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.