Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svinēs Jāņa Cimzes 210 gadu jubileju

Pirmdien Valkas pilsētas kultūras namā notika Valkas novada kopkora mēģinājums ar diriģentiem Gintu Ceplenieku (attēlā) un Karīnu Pundzjus. FOTO: EKRĀNŠĀVIŅŠ NO MĒĢINĀJUMA VIDEO

Lai ar skanīgu koncertu nosvinētu Vidzemes draudzes skolotāju semināra, kas darbojās Valkā, direktora un latviešu kora mūzikas pamatlicēja, skolotāju skolotāja Jāņa Cimzes 210. dzimšanas dienu, šo pirmdien, 10. jūnijā, Valkas pilsētas kultūras namā notika koncerta dalībnieku kopmēģinājums. Šis pasākums būs viens no 2024. gada lielākajiem un svarīgākajiem kultūras notikumiem Valkas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts – veltījums J. Cimzem notiks sestdien, 29. jūnijā, pulksten 16 Valkas novadpētniecības muzeja parkā. Koncertā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes jauktais koris “Vivere” (diriģenti Gints Ceplenieks un Karīna Pundzjus) un Valkas novada dziedošie kolektīvi – Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” (diriģente K. Pundzjus), Valkas senioru koris “Dziesmu rota” (diriģenti Tatjana Tīruma un Aivars Trēziņš), Valkas novada Bērnu un jauniešu centra “Mice” jauniešu koris “Cimzes kods” (diriģente Inese Niklaviča), Valkas vīru vokālais ansamblis “Lai skan!” (vadītāja I. Niklaviča), Valkas senioru vīru vokālais ansamblis “Heidelberga dziedoņi” (vadītājs A. Trēziņš), saieta nama “Lugažu muiža” jauktais vokālais ansamblis “Atbalss” (vadītājs Kristers Briedis), Kārķu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Tik un tā” (vadītāja Dana Zirne), Valkas dziesmu draugu kopa “Nāburgi” (vadītāja Mārīte Magone). Valkas novada dziedošajiem kolektīviem kā soliste pievienosies Latvijā pazīstamā dziedātāja, valcēniete Ginta Krievkalna. Kuplajam kopkorim mūzikas pavadījumu spēlēs Andris Niklavičs (taustiņinstrumenti), Zigfrīds Niklavičs (ģitāra), Mārtiņš Birnis (bass) un Edīte Kulberga (vijole). Koncertprogrammā skanēs komponistu Zigmara Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča, Ainara Mielava un citu latviešu komponistu oriģinālmūzika un tautas dziesmu apdares.

Novada pašvaldības kultūras dzīves organizatore Līga Lāne stāsta, ka koncerts ilgs aptuveni divas stundas. Ieeja pasākumā – bez maksas, būs arī padomāts par sēdvietām. Organizatori brīdina, ka pašiem ir jāparūpējas par sevi lietus gadījumā, jo dziedātāji un pavadošā grupa atradīsies uz skatuves, kas viņus pasargās no lietus, ja tāds būs, bet skatītāji – zem klajas debess.

“Koncerta repertuārs tiešām ir skaists. Ir gandarījums, ka, cildinot Cimzi, uz skatuves kāps mūsu pašu kolektīvi un mūziķi. Viņus ar skanīgām balsīm papildinās koris “Vivere” no Rīgas, jo tā diriģente Karīna uzskatāma arī par mūsējo,” atzīst L. Lāne. Arī Gintas Krievkalnas uzstāšanās tiek īpaši gaidīta, jo pašu mājās viņa nemaz tik bieži nav dzirdama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Dzirkstele”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas”, Ziemeļlatvija” un “Latvijas Avīze”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.