Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svinēs Gaujas plostnieku svētkus

Foto: Ingūna Johansone

Gada lielākais notikums Strenčos jau daudzu gadu garumā ir maijā rīkotie Gaujas plostnieku svētki. Šogad tie norisināsies 27. reizi ar nosaukumu “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenā svētku diena būs sestdiena, 18. maijs, kad visas dienas garumā Gaujmalā un Strenču estrādē bez maksas notiks dažādas aktivitātes visām paaudzēm. Ieejas biļete jāpērk tikai uz balli kopā ar grupu “Zelta kniede” svētku noslēgumā.

Plosta ceļš būs arī filmas pirmizrādē

Svētki 18. maijā sāksies pulksten 12 ar tradicionālo amatnieku un mājražotāju tirdziņu brīvdabas estrādes teritorijā. No pulksten 13 pie estrādes ikviens varēs pārbaudīt savu fizisko sagatavotību un izturību Plostnieku sporta spēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pulksten 15 visus aicinām pulcēties pie laivu piestātnes, lai sagaidītu plostu, kas veiks savu noslēdzošā posma ceļojumu un tiks “noarts” Strenčos. Kā allaž, plosta siešana sāksies 15. maijā atpūtas vietā pie Spicu tilta. 16. un 17. maijā plosts mēros plosta ceļu ekspedīcijā lejup pa Gaujas līkumiem,” par svētku programmu informē Ginta Gailīte, Valmieras novada pašvaldības komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste.

Plostnieku sumināšana pludmalē pie Gaujas sāksies pulksten 15.30. No pulksten 15.40 turpat, Plostnieku teltī, ikviens varēs iegādāties īpašo aploksni ar Gaujas plostniekiem veltīto pastmarku, ko laidis apgrozībā “Latvijas Pasts”, un apzīmogot to ar īpašo svētku zīmogu.

No pulksten 16 Gaujas pludmalē varēs klausīties Vidzemes novada pūtēju orķestru koncertu “Re, kur muzikanti spēlē” (solists – Plostnieku svētku vadītājs Māris Grigalis) un pret ziedojumu degustēt gardumus biedrības “Šūpolēs” rīkotajā akcijā “Kūku Kūka 2024”. Ziedojumi tiks vākti bērnu deju kolektīva “Tīnīte” tautas tērpiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpat, pludmalē pie Gaujas, pulksten 17 sāksies brīvdabas pirmizrāde dokumentālajai filmai “Plostam jāiet plosta ceļš”, par ko “Ziemeļlatvija” jau rakstīja. Filmas galvenie varoņi ir Gauja un Gaujas plostnieki – gan tie vīri, kuri līdz 20. gadsimta 70. gadiem strādājuši uz Gaujas kā koku pludinātāji, gan tie, kuri šo tradīciju ir atjaunojuši un uztur mūsdienās. Dokumentālo filmu veidojuši režisori Rolands Polītis un Anna Šteinberga. Mūziku sacerējis komponists Arturs Maskats.

Būs koncerti, mūzikls un balle

Pulksten 18.30 pludmalē uz lielās skatuves sāksies mūzikls “Plostnieka dēls” – stāsts par mīlestību un jaunrades darbs, kas tapis speciāli Gaujas plostnieku svētkiem. Mūzikas autors ir Ēriks Upenieks, teksta autors – Mārtiņš Kanters, horeogrāfiju veidojusi Ginta Upeniece. Mūzikla tēlos kopā ar dziedātājiem Mārtiņu Kanteru un Inetu Rudzīti iejutīsies jaunās šova “X Faktors” zvaigznes – Luka (Elizabete Lukaševiča) un Patrīcija Spale un Valmieras novada jaunie talanti Regnārs Nerips, Niks Judenkovs, Aleksandrs Aleksis Tuņķelis. Mūziklā piedalīsies sieviešu vokālais ansamblis “Melo`dia”, deju grupa “Melody”, vijolniece Rūta Ulmane un flautiste Linda Vēvere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 20 pie laivu piestātnes azartiskākie svētku apmeklētāji varēs izmēģināt laimi “Gaujas bingo” spēlē, kas notiks sadarbībā ar Valmieras novada fondu, bet brīvdabas estrādē svētkus iekrāsos tautas deju kolektīvi koncertā “Gaujas lokus izdejot”.

Pludmalē uz lielās skatuves no pulksten 21 koncertā “Mans ceļš” uzstāsies Ivo Fomins, atskatoties uz savu radošo daiļradi vairāk nekā 30 gadu garumā. Svētki izskanēs ar balli Strenču brīvdabas estrādē grupas “Zelta kniede” pavadībā.

Visas svētku dienas garumā pie estrādes notiks koka skulptūru veidošanas konkurss “Plostnieku kopiena”. Pludmalē varēs apskatīt Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona militārā transporta, ieroču un ekipējuma izstādi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.