Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien Latvijā populāri cilvēki un kolektīvi viesosies etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas”

Šo svētdien, 20. augustā, no pulksten 11 līdz 17 Valkas novada etnogrāfiskajā sētā “Ielīcas” Vijciema pagastā norisināsies pasākums “Satikšanās Ielīcās”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma programmā būs Latvijā skatītāju iemīļoto filmu “Pūt, vējiņi!” un “Vilkaču mantiniece” aktieru satikšanās. “Pūt, vējiņi!” ir režisora Gunāra Pieša 1973. gadā uzņemtā spēlfilma. Tā uzņemta pēc Raiņa tāda paša nosaukuma lugas motīviem. Tā ir unikāla ar minimālu, tautiskā stilā ieturētu pavadošo mūziku un ar precību seno tautisko tradīciju vizuālo attēlojumu. Filmas dialogi, tāpat kā lugas teksts, ir veidoti dzejas formā. Filmas kadri, kuros redzama zemnieku sēta, uzņemti Vidzemes etnogrāfiskajā zemnieku sētā “Ielīcas”, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Savukārt filma “Vilkaču mantiniece” ir 1990. gadā uzņemta Latvijas mākslas filma divās sērijās. Filmas režisors un scenārija autors ir Gunārs Cilinskis. Filma uzņemta pēc Ilonas Leimanes romāna “Vilkaču mantiniece”.

Pasākuma programmā paredzēta slavenā ansambļa “Suitu sievas” satikšanās ar Latvijā pazīstamo dziesminieku Kārli Kazāku, kura dzimta ir no Kārķu pagasta. Atklājās, ka nosaukumu “Suitu sievas” ansamblis ieguva filmas “Pūt, vējiņi!” filmēšanas laikā 1973. gadā. Slavenais kolektīvs dibināts 1955. gadā. No 1989. gada kolektīvu vada Ilga Leimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma programmu kuplinās arī Tautas deju ansamblis “Dzintariņš” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Madara” no Ropažu novada.

Tautas deju kolektīva “Dzintariņš” pirmsākumi meklējami 1953. gadā, kad Poligrāfiķu kluba bērnu deju pulciņa vadītāja deju pedagoģe Zinaīda Zeltmate kopā ar saviem mazajiem dejotājiem pārcēlās uz tagadējās Mazās ģildes telpām, kur “Dzintariņa” dalībnieki dejo arī pašlaik.

Jau pēc neilga laika skatītājus priecēja pirmās koncertprogrammas ‒ latviešu un citu tautu deju virknes, pasaku uzvedumi. Regulāri koncerti Zeltmates vadībā padarīja “Dzintariņu” par vienu no populārākajiem bērnu tautas deju ansambļiem Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas dienas garumā notiks arī andelēšanās tirdziņā.

Pasākumā ieeja – par ziedojumiem.

Pasākums ir privāta iniciatīva un etnogrāfiskā sēta “Ielīcas” ir privātīpašums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.