Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svešu bērnu nav. Smilgu ģimene Raunas pagastā ir audžuģimene, kurā mājas pavarda siltumu izjutuši vairāki desmiti bērnu

Kad interesējos par audžuģimeņu kustību Smiltenes novadā, Smiltenes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Solvita Bauere ieteica aprunāties ar Smilgu ģimeni Drustu pagastā. Nopriecājos, jo ar šo ģimeni tikos pirms deviņiem gadiem Cēsīs, labdarības pasākumā “Ar eņģeli plaukstiņā”, kurā tieši Ziemassvētku gaidīšanas laikā bija pulcējušās daudzas audžuģimenes no vēsturiskā Cēsu novada. Sandra ar vīru Sandri tobrīd audžuvecāku lomā bija trīs gadus. Jau tobrīd ģimene apgalvoja, ka tas ir viņu aicinājums. Arī tagad, pēc vairāk nekā trīspadsmit gadiem, aizvadītiem audžuvecāku lomā, viņi saka to pašu – tas ir viņu dzīves aicinājums.Ģimene ieguvusi specializētās audžuģimenes statusu, kas Latvijā ir tikai nelielai daļai audžuģimeņu. Tas nozīmē, ka var uzņemt rūpes un gādību arī par bērniņiem ar īpašām vajadzībām. Patlaban ģimenē ir septiņi audžubērni, no tiem divi ar īpašām vajadzībām. Sarunā ar Sandru noskaidrosim, ko nozīmē būt par audžuģimeni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.