Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Svarīgs ir gara, nevis kara spēks!

Foto: Ivo Leitis

Ceturtdien, 24.februārī, attālināti notikušās Valkas novada pašvaldības domes sēdes sākumā deputāti vienbalsīgi atbalstīja pašvaldības priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa parakstītu aicinājumu valdībām un tautām sniegt atbalstu Ukrainai un nosodīt Krievijas militāro agresiju. Tas sasaucās arī ar opozīcijas deputātes Sandras Pilskalnes aicinājumu deputātiem atbalstīt gara, nevis kara spēku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē nolēma, ka sabiedrisko attiecību speciālistam Ivo Leitim šis aicinājums jānosūta uz dažādām vēstniecībām un attiecīgām institūcijām. Jāpiebilst, ka, atsaucoties Ukrainas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijā Oleksandra Miščenko aicinājumam paust atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju, 16. februārī pie novada pašvaldības ēkas Beverīnas ielā 3 V. A. Krauklis mastā uzvilka Ukrainas valsts karogu. 

Viens no šīs domes sēdes jautājumiem, kuru jau deputāti jau izskatīja janvāra domes sēdē, bija par dotācijas piešķiršanu 2500 eiro apmērā no pašvaldības budžeta biedrībai “Neti neti”. Šis finansējums nepieciešams, lai biedrība bijušajā Ozolu skolā Zvārtavas pagastā varētu organizēt augstas raudzes koncertus ar izcilu mūziķu piedalīšanos. Sākotnēji biedrība lūdza pašvaldībai piešķirt 5000 eiro, bet, diskutējot šo jautājumu, nolēma, ka pašvaldība sniegto atbalstu samazinās uz pusi, ievērojot samērību un iespēju atbalstīt pārējās nevalstiskās organizācijas.

Janvāra domes sēdē, izskatot jautājumu par pašvaldības atbalstu nevalstiskajām organizācijām, opozīcija ieteica šo jautājumu par biedrības “Neti neti” iesniegumu izskatīt atkārtoti Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, uzaicinot šīs biedrības valdes locekli Eviju Mundeciemu un mūzikas nama “Ozolu skola” saimnieku komponistu Jāni Lūsēnu. Pēc šīs komitejas sēdes tapa arī publikācija laikrakstā “Ziemeļlatvija” ar detalizētu skaidrojumu un deputātu viedokļiem un ierosinājumiem. Opozīcijas deputāts Guntis Albergs komitejas sēdē atturējās balsot par finansējuma piešķiršanu, skaidrojot, ka savu par vai pret izteiks februāra domes sēdē. Deputāts sēdē balsojumā bija pret biedrības “Neti neti” finansēšanu, tāpat kā vairākums opozīcijas deputātu, izņemot Sandru Pilskalni.  Komitejas sēdē G. Albergs ierosināja biedrībai atvēlēt vairākas bezmaksas biļetes maznodrošinātām un sociāli atstumtām novada iedzīvotāju grupām. Šo ierosinājumu pašvaldības vadītājs V. A. Krauklis bija pārrunājis ar J. Lūsēnu, kurš, atbalstot šo ieceri, piekritis jau tuvākajā laikā rīkot bezmaksas koncertu šiem iedzīvotājiem sadarbībā ar pašvaldību, kas nodrošinātu skatītāju atvešanu un aizvešanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms balsojuma opozīcijas deputāte S. Pilskalne atvainojās savas frakcijas deputātiem, skaidrojot, kāpēc atbalstīs pašvaldības finansējuma piešķiršanu biedrībai “Neti neti”.

“Šo jautājumu esam apsprieduši un diskutējuši vairākas reizes, tomēr esmu par. Mana frakcija ir citās domās. Es nespēju nobalsot pret, jo šie 2500 eiro atbalstīs garīgu stiprinājumu Zvārtavas pagastam. Pašlaik visiem svarīgs ir gara, nevis kara spēks. Jā, var teikt, ka viņi (Jānis Lūsēns un Evija Mundeciema – redakcijas piebilde) paši ir stipri, bet savā reizē ir jāatbalsta arī stiprie. Man patika Gunta Alberga ierosinājums par iespēju piedāvāt bezmaksas biļetes uz šiem koncertiem. Es rosinu deputātus kopā ar pagasta pārvaldes vadītāju Valdi Šaicānu aizdoties uz Zvārtavas pagastu, apskatīties un kopīgi vērtēt situāciju uz vietas, kā arī domāt par pagasta attīstību. Esam mazs novads, un tas nevar pastāvēt bez pagastiem,” uzskata S. Pilskalne.  

Aicinājums valdībām un tautām!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Republikas Valkas novada pašvaldības dome nosoda Krievijas Federācijas agresiju pret Ukrainu. Aicinām valstu valdības un tautas sniegt visa veida palīdzību Ukrainai – pirmām kārtām modernus ieročus, finanses, humāno palīdzību. Noteikt efektīvas visaptverošas sankcijas pret agresoru – Krieviju!

Domās esam ar ukraiņiem, vēlam izturību, drosmi. Lai dzīvo Ukraina!

Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.