Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strenču slimnīcā notikušas “Mākslu terapijas dienas 2022” aktivitātes

Publicitātes foto.

Trešdien, 14.decembrī, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” norisinājās Mākslu terapiju pēcpusdiena veselības aprūpes speciālistiem “Caur robežām uz psihisko veselību”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma ietvaros Slimnīcas mākslu terapeiti bija sagatavojuši lekciju par robežu konceptu mākslu terapijās, analizējot konkrētu klīnisko gadījumu, vienlaikus fokusējoties uz pacienta rehabilitācijas dinamiku. Savukārt otrajā pasākuma daļā, pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties mākslu terapiju meistarklasēs, kurās ar dažādu terapiju metožu palīdzību tika apzinātas un izzinātas katra meistarklases dalībnieka robežas.   

Slimnīcas drāmas terapeits, Latvijas Mākslu terapijas asociāciju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Roziņš: “”Mākslu terapijas dienas 2022” aktivitātes notiek arī mūsu Slimnīcā. Mūsu mākslas terapeitu komanda, šogad īpaši uzrunāja medicīnas personālu (ārstus, medicīnas māsas, funkcionālos speciālistus u.c.), lai no visu Mākslas terapijas specializāciju prizmas analizētu robežstāvokļa personības klīnisko gadījumu un piedāvātu praktiski piedzīvot mākslas terapiju meistarklasēs. Ir ļoti svarīgs un vajadzīgs šāds analītisks process, kurā mākslas terapeiti un citi rehabilitācijas speciālisti satiekas ar ārstiem, lai atklātu iespējas, ko pašanalīze caur radošo procesu var sniegt pacientam un līdz ar to izvēlētos visatbilstošāko ārstniecības kursu mērķa sasniegšanai. Jautājumu un diskusiju sadaļā lielu gandarījumu sagādāja atzinīgais novērtējums tieši no Slimnīcas ārstiem par mākslas terapeitu ieguldījumu un nozīmi rehabilitācijas procesā, kas ir svarīgs aspekts pacientam ceļā uz veselības atgūšanu.”

Publicitātes foto.

“Mākslu terapijas dienas 2022” šogad norisinās no 12.-18. decembrim. Pasākumu organizē Latvijas Mākslu terapijas asociāciju apvienība (LMTAA), kas apvieno Deju un kustību terapijas, Drāmas terapijas, Mūzikas terapijas un Vizuāli plastiskās mākslas terapijas profesionālās asociācijas. Mākslu terapiju dienu ietvaros norisināsies ap 20 pasākumiem, tai skaitā – atvērtās meistarklases, teorētiskās un praktiskās nodarbības un diskusijas.

Informāciju sagatavoja: Alīna Kitnere, VSIA “Strenču PNS” stratēģisko vadības procesu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.