Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strenču estrādē lielizrādē “Īsa pamācība mīlēšanā” spēlēs arī valcēnieši

Gatavojoties lielizrādei “Īsa pamācība mīlēšanā” pēc latviešu dramaturga Rūdolfa Blaumaņa darba motīviem, izrādes režisora, Dailes teātra aktiera Imanta Strada vadībā notiek spraigi mēģinājumi.
FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Pēdējos gados kaimiņi – Strenču pilsētas iedzīvotāji – vasaras saulgriežus svin ar jaunas izrādes iestudēšanu un izrādīšanu. Šī iecere pieder Strenču kultūras centram, un jāteic, ka līgotāji no malu malām ierodas estētiski glītajā Strenču brīvdabas estrādē, lai noskatītos tautā iemīļotās un jau tik labi zināmās izrādes. Interesanti ir tas, ka šajos iestudējumos piedalās arī valcēnieši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Strenču kultūras centra vadītāja Sarmīte Caune aicina sestdien, 22. jūnijā, pulksten 20 Strenču estrādē noskatīties lielizrādi “Īsa pamācība mīlēšanā” pēc Rūdolfa Blaumaņa darba motīviem. Izrādē piedalīsies, dziedās un dejos dažādu paaudžu aktieri no Strenčiem, Valkas un Valmieras. Izrādi kuplinās vietējie amatiermākslas kolektīvi – deju kopa “Tīne”, vokālā grupa “Melo’dia”, kā arī vieni no pieredzējušākajiem Latgales puses mūziķiem, dažādu muzikālo apvienību dalībnieki Andris Baltacis un Aldis Kise. Uz izrādi ir jāiegādājas biļete. To var izdarīt vai nu iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv, vai arī pirms izrādes.

Izrādē uz skatuves kāps arī valcēnietes Ivita Aumeistere, kura spēlēs Alīdu, un Lāsma Engere, kura iejutīsies Ilzes lomā. Uz skatuves kāps arī bijušais valcēnietis Ēriks Ēķis kopā ar dzīvesbiedreni Ināru Ēķi, kuri atveidos Jāņa tēva un Jāņa mātes lomas.

Jautājot, kas liek cilvēkiem no Valkas un Valmieras doties uz vairāku stundu garajiem mēģinājumiem Strenčos, S. Caune atzīst – ja pašiem nepatiktu, nebrauktu un nepiedalītos. Turklāt tas nemaz neesot tik viegli, kā no malas izskatoties, – cilvēkiem, kuri ikdienā nav saskārušies ar teātra mākslu, izdarīt uz skatuves visu, ko prasa režisors. I. Strads gan esot ļoti labs režisors, protot paskaidrot un parādīt aktieriem, ko viņš no tiem sagaida.

S. Caune aicina skatītājus ierasties laicīgi, jo šoreiz brīvdabas estrādē vietas nebūs norādītas. Tā teikt, kurš pirmais atbrauks, tam tiks labākas vietas pirmajās rindās. Taču Strenču estrādē skatītāju vietas izveidotas līdzīgi kā amfiteātrī – estrādei apkārt no abām pusēm, tāpēc, sēžot jebkurā no tām, labi var redzēt uz skatuves notiekošo.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.