Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Strenčos nosvinēti Gaujas plostnieku svētki

Ar viesu ovācijām un pūtēju orķestru pavadībā ieradās plostnieki. FOTO: LĪGA ORLEANA

17. un 18. maijā Strenčos norisinājās gada gaidītākais pasākums Gaujas plostnieku svētki. To nosaukums – “Šūpo, Gauja, pāri krācēm straujām…”. Svētku norise bija pie Gaujas laivu piestātnes, pludmalē un pie brīvdabas estrādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdienas vakarā jebkurš interesents gida pavadībā varēja izbraukt ar elektromobili “Līvens” un klausīties stāstus “Valmieras novada ielu stāsti Strenčos”. Vakarā estrādē notika laikmetīgā teātra “Volatus” izrāde “Rūgts” un pie laivu piestātnes bija klausāms muzikāls vakars kopā ar duetu “Jauda un bauda”.

Sestdien svētki sākās ar amatnieku un mājražotāju tirdziņu. Paralēli norisinājās plostnieku sporta spēles un bērnu atrakcijas. Visas dienas garumā darbojās bufetes. Pie estrādes varēja vērot, kā top koka skulptūras konkursam “Plostnieku kopiena”. Pasākumu vadīja laika ziņu vīrs Māris Grigalis.

Neilgi pirms trijiem pūtēju orķestru pavadībā svētku viesi sagaidīja Gaujas plostniekus, kas pietauvojās laivu piestātnē. Ikviens varēja uzkāpt uz plosta un iepazīties ar plostnieku amata meistaru darbu. Pludmalē pie Gaujas tika sumināti plostnieki un izteiktas pateicības par senā amata godāšanu un saglabāšanu mūsdienās. Pēc tam sekoja plaša kultūras programma, kas iesākās ar skanīgu Vidzemes novada pūtēju orķestru koncertu “Re, kur muzikanti spēlē” kopā ar solistu Māri Grigali. Pasākuma viesi pēc koncerta varēja vērot brīvdabas kino un dokumentālo filmu “Plostam jāiet plosta ceļš”. Vakarā varēja dzīvot līdzi mūziklam “Plostnieka dēls” un noskatīties tautas deju kolektīvu koncertu “Gaujas lokus izdejot”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli kultūras programmai norisinājās akcija “Kūku Kūka 2024”, kuras laikā par nelieliem ziedojumiem bija iespēja iegādāties kūciņas, atbalstot bērnu deju kolektīva “Tīnīte” tautas tērpu iegādi. Latvijas pasta teltī varēja iegādāties aploksni ar Gaujas plostniekiem veltīto pastmarku un īpašo svētku zīmogu. Laimi varēja arī izmēģināt “Gaujas bingo” spēlē, kas notika sadarbībā ar Valmieras novada fondu.

Pasākumā bija iespēja apskatīt Zemessardzes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona ekipējuma izstādi. Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar militāro transportu, apskatīt ieročus un pārbaudīt, cik smags ir militārais ekipējums.

Ar Gaismas parka izgaismošanu sākās Ivo Fomina koncerts “Mans ceļš”. Koncerta laikā Ivo atskatījās uz saviem 30 mūzikas gadiem, dziedot savas nozīmīgākās un mīļākās dziesmas. Pasākumu noslēdza balle ar grupu “Zelta kniede”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.