Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Stiprina skolēnu pašpārvaldes

Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina ar lepnumu ciemiņiem prezentēja Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldi – pašpārvaldes prezidentu Kārli Sīmani, Elīzu Kauliņu, Endiju Graudiņu, Alisi Zvejnieci un Ernestu Eglīti, uzsverot, ka pašpārvalde skolvadībai un pedagogiem ir liels palīgs. Foto: Sandra Pētersone

2022. gads Eiropas Savienībā ir Eiropas Jaunatnes gads, tāpēc šogad  jauniešiem visā  Eiropā, arī Latvijā, ir radītas  plašas iespējas mācīties un iesaistīties dažādos pasākumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra Latvijā šogad sarīkoja četrus projektu konkursus. Vienā no tiem – “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” – tika akceptēts un no 2021. gada 6. decembra līdz 2022. gada 1. novembrim norisinās projekts “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā”.

Projektu īsteno Smiltenes novada Izglītības pārvalde, projekta vadītāja Smiltenes novadā ir Klinta Bernarte, koordinatores – Gunta Grigore, Justīne Buliņa un Ilze Zīriņa.

Viens no projekta mērķiem ir stiprināt skolēnu pašpārvaldes ikdienas darbu un veicināt pieredzes apmaiņu ar tuvākajām pašvaldībām, sadarbojoties ar vidusskolu pašpārvaldēm, “Ziemeļlatviju” informē  projekta koordinatore, Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece  Gunta Grigore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Projekta koordinatore Gunta Grigore ir gandarīta, ka skolēnu pašpārvaldes un skolotāji uz pasākumu ieradās kuplā skaitā. Foto: Sandra Pētersone

Projektā sadarbības partneri vidusskolu grupā ir Smiltenes vidusskola, Smiltenes tehnikums, Cēsu Pilsētas vidusskola, Alūksnes novada vidusskola, Valmieras Viestura vidusskola un Gulbenes novada vidusskola.

Šo otrdien, 10. maijā, Smiltenē notika kārtējā projekta aktivitāte. Skolēnu pašpārvaldes un skolotāji no projekta dalībskolām (netika vienīgi gulbenieši) viesojās Smiltenes vidusskolā un Smiltenes tehnikumā, lai iepazītos ar citu izglītības iestāžu pašpārvalžu darbu, saprastu kopīgo un atšķirīgo, iegūtu jaunus kontaktus un jaunas idejas savas izglītības iestādes pašpārvaldes darbam.

Vispirms ciemiņus uzņēma Smiltenes vidusskola savā jaunajā zālē, kur viņus sveica un uzrunāja  projekta koordinatore Gunta Grigore, Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs un Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina.

“Jauniešiem bija prieks par iespēju tikties klātienē ar citu izglītības iestāžu pašpārvaldēm un ekskursijās iepazīties ar Smiltenes vidusskolu un Smiltenes tehnikumu. Viņi ieguva daudz pozitīvu emociju. Paldies par atsaucību un mājīgas gaisotnes radīšanu Smiltenes vidusskolas komandai un Smiltenes tehnikuma komandai! Tas  bija ļoti svarīgi, jo lūdzām rast iespēju šo projekta aktivitāti  nodrošināt skolu telpās. Paldies arī Alūksnes, Cēsu, Valmieras un Smiltenes skolu pašpārvaldēm un skolotājiem, kuri šajā saspringtajā laikā atrada iespēju atbraukt uz Smilteni un piedalīties projekta aktivitātē,” pateicas Gunta Grigore.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.