Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Stāsies spēkā “Nolikums par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā”

Foto: valmierasnovads.lv

Valmieras novada pašvaldības domes deputāti 2022. gada 27. janvāra domes sēdē apstiprināja “Nolikumu par licencēto makšķerēšanu Burtnieku ezerā”. Nolikums stāsies spēkā pēc saskaņošanas ar Zemkopības ministriju, valsts zinātnisko institūtu “Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Valsts vides dienestu, Dabas aizsardzības pārvaldi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nolikums izstrādāts apspriežoties ar pašvaldības sociālajiem partneriem  – makšķernieku pārstāvjiem un Burtnieku ezera uzņēmējiem.  Nolikums  paredz šādas izmaiņas makšķerēšanas kārtībā Burtnieku ezerā:

  • Makšķerēšanas licenču realizācija, arī gada bezmaksas licenču izsniegšana, turpmāk notiks tikai elektroniski  – vietnē Mana Cope;
  • Lomu atskaites nodošanas termiņš – piecas dienas pēc licences derīguma termiņa beigām;
  • Noteiktas papildus makšķerēšanas aizlieguma vietas zivju nārsta periodā no 1. maija līdz 15. jūnijam: Ezerpriežu akmeņi, Briedes paugurs un Bauņu muižas sēris. Tāpat kā līdz šim, makšķerēšana nārsta periodā aizliegta arī Rūjas sērī un Kūkurī;
  • Aizliegtas plēsīgo zivju makšķerēšanas sacensības maija mēnesī, bet balto zivju makšķerēšanas sacensību norise netiek ierobežota.

Ņemot vērā, ka pāreja uz elektronisku licenču realizāciju noteikta saistībā ar izmaiņām Ministru kabineta noteikumos Nr. 799 “Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība”, makšķerēšanas licenču realizācija jau šobrīd notiek tikai elektroniski. Vietni Mana Cope var izmantot jebkurš, kuram ir pieeja internetam un e-pasta adrese.

Atgādinām, ka licenci balto zivju makšķerēšanai var saņemt ikviens, taču gada bezmaksas licenci makšķerēšanai Burtnieku ezerā no krasta, no ledus vai no laivas, izņemot makšķerēšanu no laivas maija mēnesī, tiesīgi saņemt Burtnieku ezera krastu zemju īpašnieki un viņu ģimenes locekļi, bērni un pusaudži vecumā līdz 16 gadiem un personas, kuras ir vecākas par 65 gadiem, personas ar invaliditāti un politiski represētās personas. Inspektora veiktās pārbaudes laikā būs jāuzrāda dokumenti, kas apliecina, ka licences īpašniekam pienākas šī licence.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noderīga informācija:

Lomu iesniegšana vietnē Mana Cope

Bezmaksas licences saņemšanas pamācība šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mana Cope profila reģistrācija

Informāciju sagatavoja: Evija Ozola, Valmieras novada pašvaldības vecākā vides speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.