Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Startēs pirmais ceļojošais Smiltenes novada jauniešu festivāls “Lēciens”

Jau rīt, 16. septembrī, Gaujienā norisināsies Smiltenes novada jauniešu festivāls “Lēciens”. Tajā vienkopus pulcēsies jaunieši no visa novada. Festivāls sāksies pulksten 13 un turpināsies visas dienas garumā līdz pat pusnaktij.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programma ir ļoti plaša, tajā būs dažādas sporta aktivitātes, radošās darbnīcas, loterijas un konkursi, kā arī kopīga ballīte dienas izskaņā. “Lēciena” darbība norisināsies Gaujienas muižas parkā un Gaujienas stadionā.

“Festivāla programma veidota balstoties uz jauniešu ieteikumiem, kas, pēc viņu domām, ir jāpiedzīvo foršā pasākumā. Plānā ir gan sportiskas un kustīgas, gan radošas un mierīgas aktivitātes. Uzsvars ir uz jaunu tradīciju veidošanu tieši jauniešu vidū. Pasākums organizēts, lai ļautu jaunizveidotā Smiltenes novada jauniešiem savstarpēji iepazīties un mijiedarboties. Likt jauniešiem saprast, ka viņi ir liela vērtība, Smiltenes un Latvijas nākotne un ka viņi ir pelnījuši īpašus pasākumus, kas radīti tieši viņiem,” stāsta Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece Anete Esmeralda Aizupiete.

Viņa atklāj, ka festivāla aizsākums ir Raunas bērnu un jauniešu centra dzimšanas diena, bet ar šo gadu “Lēciens” top par ceļojošo festivālu, kas nākamgad notiktu kādā citā vietā Smiltenes novadā. Tā kā šādā formā festivāls norisināsies pirmo reizi, par aktivitāti ir grūti spriest, taču festivāla organizatori cer uz jauniešu interesi un iesaistīšanos, lai šāds festivāls varētu novadā iedzīvoties uz palikšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls “Lēciens” sāksies ar pasākuma atklāšanu pulksten 14, un ar dalībnieku pulcēšanos centrālajā laukumā pie skatuves Gaujienas tautas nama priekšā. Festivāla laikā būs iespēja izgreznoties spoguļu teltī ar face art mākslinieces palīdzību. Mākslas meditācijas teltī, mākslas entuziasti varēs izpausties ar krāsām vai veidot glezniņas no CD diskiem, kas jau sen izgājuši no modes, tādējādi dodot tiem otru dzīvi.

Rotu darbnīcā varēs izgatavot rokassprādzes. Festivāla laikā būs iespēja savu balto krekliņu, auduma maisiņu vai kādu citu baltu apģērba gabalu pašam pārvērst pilnīgi jaunā izskatā (tāpēc savs T krekls vai auduma maisiņš jāpaņem līdzi no mājām).

Jauniešiem būs pieejams arī fotostūrītis. Darbosies brīvais mikrofons, kur varēs atklāt savus slēptos talantus, pastāstīt kādu anekdoti vai nodziedāt dziesmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesentiem būs iespēja izbaudīt “Orbitron” atrakciju un sajusties kā lidojot kosmosā. Vēl varēs iepazīst savu līdzsvara izjūtu starp kokiem uz slackline lentes vai balansa dēļa. Laiks piedzīvot savu baiļu robežas! Nervus kutinoša solās būt alpīnisma aktivitāte – lēciens no koka. Tā ir iespēja izmēģināt lēcienu no koka un nelielu brīvo kritienu jauniešiem, kuri jau sasnieguši 18 gadu vecumu.

Netrūks azartisku notikumu arī sporta stadionā, kur būs iespēja izmēģināt šaušanu ar loku, basketbola sodiņu mešanu, iemēģināt roku riņķu mešanā vai nodemonstrēt savu spēku un izturību, taisni uz priekšu izstieptās rokās turot spaini. Neizpaliks arī volejbola turnīrs komandām, kas būs pieteikušas dalību. Visas aktivitātes ir bez maksas.

Vakara izskaņā paredzēta aktīvāko, veiksmīgāko festivāla dalībnieku apbalvošana. Proti, tiks arī noskaidrots oriģinālākais festivāla tērps, ko slepena žūrija izvērtēs visas dienas garumā. “Lēciena” teritorijā būs paslēpta dāvaniņa. Kurš to atradīs pirmais, tas to būs ieguvis savā īpašumā. Būs arī loterija. Par piedalīšanos aktivitātēs katrs saņems zīmodziņu, sakrājot vismaz astoņus zīmodziņus, varēs piedalīties izlozē par balviņām. Pēc apbalvošanas sekos festivāla noslēguma ballīte, kur spēlēs DJ Deiviss.

Ilze Fedotova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.