Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Spoži pārstāv Latviju starptautiskā konkursā

Diži negaidīju, bet uz to gāju,” par izcīnīto 2. vietu starptautiskajā jauno automehāniķu konkursā “Young Car Mechanic 2024” teic Smiltenes tehnikuma audzēknis Egīls Ausējs. Ar viņu lepojas arī Egīla skolotājs Zigmunds Valters, kurš bija kopā ar savu audzēkni konkursa laikā, atbalstīja viņu un uzmundrināja. PUBLICITĀTES FOTO

Smiltenes tehnikuma 4. auto­mehāniķu kursa audzēknis Egīls Ausējs – puisis no Alūksnes novada – starptautiskajā konkursā “Young Car Mechanic 2024”, pārstāvot Latviju, izcīnījis augsto 2. vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss no 17. līdz 20. jūnijam notika Lietuvā. Par uzvaru un balvu fondu sacentās konkursa dalībvalstu uzvarētāji no Bulgārijas, Horvātijas, Igaunijas, Grieķijas, Ungārijas, Lietuvas, Latvijas, Ukrainas, Polijas, Rumānijas un Slovākijas.

Tikpat punktu, cik 1. vietas ieguvējam

Pirms tam par labākā jaunākā automehāniķa titulu savā valstī cīnījās tehnisko skolu 3200 audzēkņi. Uz nacionālo finālu Latvijā tika izvirzīti tikai 10 jaunieši, kuri iepriekš, konkursa otrajā posmā, bija ieguvuši visvairāk punktu, viņu vidū – arī Smiltenes tehnikuma audzēknis Egīls Ausējs. Viņš uzvarēja nacionālajā finālā un nopelnīja iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā konkursā “Young Car Mechanic 2024” Lietuvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tur konkursa pirmajā dienā dalībnieki prezentēja prasmes un zināšanas auto diagnostikā, automātiskās pārnesumkārbas diagnostikā, montāžā, akumulatora baterijas pārbaudē un kļūdu nolasīšanā un analīzē. Egīls Ausējs 11 dalībnieku konkurencē ieguva trešo labāko rezultātu.

“Tāpat jaunietis godam tika galā ar nākamās dienas uzdevumu – ar eļļas, degvielas un gaisa filtru maiņu kravas auto MAN. Par labu “Delphi” (teorētiskais tests) izpildi saņemta balva,” informē Egīla Ausēja skolotājs – Smiltenes tehnikuma Būvniecības mācību programmu nodaļas profesionālo priekšmetu pedagogs Zigmunds Valters, kurš Egīlam viņa ceļā uz konkursu un tā laikā palīdzēja visvairāk un bija kopā ar savu audzēkni Lietuvā konkursa laikā.

Pildot uzdevumus, gala rezultātā konkursā izcīnīta 2. vieta, kas faktiski ir līdzvērtīga uzvarai, – Egīlam Ausējam bija vienāds punktu skaits ar 1. vietas ieguvēju no Polijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vietu sadalījumu izšķīra tas, ka polis visu izdarīja kopumā par 20 minūtēm ātrāk nekā es. Katra uzdevuma izpildei bija dotas divas minūtes. Taču ir teiciens – 10 reizes pārmēri un tad griez. Es pirms uzdevuma nodošanas vairāk pārbaudīju un pārliecinājos, lai esmu drošs, ka viss kārtībā. Visi uzdevumi bija grūti, sarežģītāki, nekā Latvijas konkursa finālā,” stāsta Egīls Ausējs. 3. vietu izcīnīja Lietuvas pārstāvis.

Notikums, kas ierakstīts tehnikuma vēsturē

Par iegūto 2. vietu starptautiskajā konkursā Egīls Ausējs ir priecīgs, tāpat arī – par saņemtajiem daudzajiem apsveikumiem, no kuriem sirdi visvairāk sasildījuši ģimenes suminājumi un tas, ka ģimene ar viņu lepojas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursam Egīls gatavojās pamatīgi, taču mācīšanās vēl nav galā. Šajā mācību gadā jaunietis absolvē Smiltenes tehnikumu. Mācību programmā “Autotransports” profesionālās kvalifikācijas eksāmens topošajiem automehāniķiem bija 20. jūnijā, tieši tad, kad Egīls pārstāvēja Latviju konkursa “Young Car Mechanic 2024” starptautiskajā finālā Lietuvā. Eksāmenu viņš kārtos 1. jūlijā. Pēc tehnikuma absolvēšanas Egīls Ausējs nolēmis studēt Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, lai padziļināti apgūtu mašīnzinības, it īpaši elektronikas jomā.

Ikvienas skolas lielākais lepnums un gods ir audzēkņu panākumi. Smiltenes tehnikums lepojas gan ar Egīla Ausēja panākumiem, gan ar saviem skolotājiem, kuru pieredze un zināšanas ļauj izcili sagatavot audzēkņus pasaules mēroga konkursam.

“Skolotāja laime slēpjas apziņā, ka viņa zināšanas un pieredze jauniešiem palīdzējusi izaugt par vispusīgi izglītotiem jaunajiem profesionāļiem, kādi tik ļoti nepieciešami gan Latvijā, gan visā pasaulē. Man ir liels prieks par Egīlu, jo viņš noticēja sev, un galvenais, ka viņš tālāk ies studēt. Pirms konkursa tādas pārliecības Egīlam nebija. Ir arī prieks, ka, tehnikumam izbeidzot šo mācību programmu, tajā ir sasniegts tāds rezultāts un tik augsts līmenis,” uzsver Zigmunds Valters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egīla Ausēja kurss ir pēdējais automehāniķu izlaidums Smiltenes tehnikumā, skola šajā programmā neuzņem audzēkņus jau trīs gadus un arī vairs neuzņems.

SIF_MAF2024 #manspagastsmanapilsēta

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Publikācija tapusi projektā “Mans pagasts, mana pilsēta” sadarbībā ar laikrakstiem “Staburags”, “Dzirkstele”, “Zemgales Ziņas”, “Bauskas Dzīve”, “Alūksnes un Malienas Ziņas”, Ziemeļlatvija” un “Latvijas Avīze”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.