Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

SPKC rekomendē vakcinēties pret sezonālo gripu

Foto: unsplash.com

Iepriekšējā 2020.-2021. gada sezonā gripas aktivitāte Eiropā saglabājās zemā līmenī visas gripas sezonas laikā dažādu sabiedrības veselības un sociālo ierobežojumu dēļ, kas tika īstenoti, lai samazinātu Covid-19 izplatību. Tomēr sagaidāms, ka šajā sezonā gripas vīruss cirkulēs daudz vairāk, jo jau šobrīd daudzās Eiropas valstīs ierobežojumi tiek atcelti un sociālie kontakti tiek atjaunoti. Turklāt, ņemot vērā zemo saslimstību ar gripu pagājušajā gadā, 2021.-2022.gada sezonā ir sagaidāms zemāks iedzīvotāju dabiskās imunitātes līmenis pret gripu, kas varētu palielināt slimības izplatību un slogu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādēļ Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina cilvēkus, īpaši riska grupas, pasargāt sevi no iespējamām smagām saslimšanām, vakcinējoties pret gripu arī šogad, jo vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām ir lielāks risks saslimt ar gripu smagākā formā. Turklāt gripa tāpat kā Covid-19 infekcija var izraisīt hronisko saslimšanu saasinājumu, kā arī bakteriālās infekcijas pievienošanos, kas ievērojami pasliktina slimības iznākuma prognozi.

Šogad valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas ārstniecības iestādēs, vakcinācijas kabinetos vai pie sava ģimenes ārsta var saņemt iedzīvotāji, kas pieder noteiktām grupām: bērni līdz 2 gadu vecumam; grūtnieces; ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas; sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti; seniori vecumā no 65 gadiem un pieaugušie un bērni, kuri slimo ar hroniskām slimībām (plaušu, kardiovaskulārām, vielmaiņas, nieru, psihoneiroloģiskām slimībām, imūndeficītu, personas, kas saņem imūnsupresīvu terapiju u.c.).

Informācija un ieteikumi iedzīvotājiem par gripas profilakses pasākumiem šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktuālie dati par gripas un citu elpceļu infekciju  2021.-2022. gada sezonas monitoringu, kas tika uzsākts 2021. gada 40. nedēļā, tiek publicēti SPKC interneta vietnē.

Informāciju sagatavoja: Edīte Tettere, SPKC Sabiedrisko attiecību speciāliste komunikācijas nodala

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.