Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Spilgta un dinamiska Valkas novada mākslinieču darbu izstāde

FOTO: FOTO: INGA KARPOVA

Mākslas projekta “Paši savējie!” ietvaros Valkas pilsētas kultūras namā apskatāmi spilgti un krāsaini astoņu Valkas novada mākslinieču – Andas Sīmanes-Gudrinieces, Skaidrītes Bondares, Lilitas Ikales, Ketijas Šalderes, Justīnes Lasenbergas, Judītes Liepiņas, Līvas Doršas un Kristīnes Ganiņas – darbi dažādos mākslas žanros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis atzīst, ka novadā ir skaista Valkas Novadpētniecības muzeja iedibinātā tradīcija – katru pavasari organizēt novada mākslinieku darbu izstādi. Līdz šim bija tā, ka jūnijā, svinot dvīņu pilsētu Valkas un Valgas dzimšanas dienu, atlasītie darbi no šīs mākslinieku kopīgās izstādes pārcēlās uz Valgas kultūras centru uz kopīgo Valkas un Valgas mākslinieku izstādi. Taču šogad muzeja speciālisti bija nolēmuši rīkoties nedaudz savādāk, līdz ar to bija jārisina jautājums, kādus mākslinieku darbus varētu iesniegt šai izstādei Valgā.

“Kopā ar jauno dizaina un reklāmas speciālisti Madaru Salmu nolēmām tomēr uzrunāt novada mākslinieces cerībā, ka, iespējams, viņām ir kādi darbi, kurus varētu izstādīt Valgā. Tik tiešām deviņas mākslinieces atsaucās, bet šajā izstādē aplūkojami astoņu mākslinieču darbi, jo valcēnietes Everitas Pukinskas glezna aizceļoja pie jaunā īpašnieka,” skaidro A. Ikšelis. Viņam iecere par šo darbu izstādīšanu pilsētas kultūras namā radās tāpēc, ka to Valgā diemžēl apskatījuši gaužām maz valcēniešu. Tam iemesli ir dažādi – arī karstā vasara.

“Izstādes kopaina ir ļoti spilgta, dinamiska un krāsaina. Šīs mākslinieces tiešām ir spilgtas personības. Viņas ar šiem darbiem savā starpā mēģina sarunāties, tāpēc nav garlaicīgi,” vērtē kultūras nama direktors.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras nama apmeklētāji 1. stāva foajē, pirms ieejas lielajā skatītāju zālē, līdz oktobra vidum var vēl paspēt apskatīt arī valcēnietes Ieviņas Korčinskas gleznas. Joprojām 2. stāvā ir apskatāma arī Daugavpils Rotko mākslas centra direktora Māra Čačkas lielformāta darbu izstāde.

A. Ikšelis sola, ka šogad kultūras namā būs vēl vairākas izstādes. Noslēdzošā nebūs saistīta ar mākslu, bet gan ar Latvijas Bankas simts gadu jubileju. Valkā būs apskatāma visnotaļ plaša un dizainiski interesanta ekspozīcija “No Ventspils līdz Valkai”.

Inga Karpova   

Šoreiz valcēniete Justīne Lasenberga ar saviem darbiem neizaicina, bet gan liek apstāties pie apcerīgām ainavām ar ziediem. FOTO: Inga Karpova
Valkas pilsētas kultūras nama direktors Aivars Ikšelis aicina kultūras nama 1. stāva pelēkajā zālē līdz septembra beigām apskatīt astoņu Valkas novada mākslinieču darbu izstādi “Visi kopā”. Attēlā redzamo darbu gleznojusi valcēniete Anda Sīmane-Gudriniece. FOTO: INGA KARPOVA
Valkā pazīstamā rotu māksliniece Ketija Šaldere izstādei piedod īpašu
“odziņu”. FOTO: Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.