Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Šorīt daudzviet Valkā un Valkas novadā nav elektrības, traucēts skolas darbs Ausekļa ielā

pixabay.com

Šorīt saistībā ar bojājumiem elektrotīklā radīti elektroapgādes traucējumi ap 800 klientiem Valkā un Valkas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“12. decembra rīta pusē reģistrēti vairāk nekā 10 bojājumi elektrotīklā Valkas pusē, radot elektroapgādes traucējumus ap 800 klientiem Valkā un Valkas novadā. Traucējumus rada lielais sniega daudzums – zem sniega svara liecas koki un zari, radot bojājumus elektrolīnijās. Jāņem vērā, ka situāciju var apgrūtināt arī apledojums,” informē ar AS “Sadales tīkls” ārējās komunikācijas vadītāja Alīna Sildnika.

Elektrības nav arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas Ausekļa ielas ēkā, kas būtiski traucējis skolas darbu, kā arī vecākiem nācies pielāgoties situācijai. Šorīt vecāki pirms astoņiem no rīta WhatsApp grupās saņēma informāciju no klašu audzinātājiem, ja vien iespējams, bērnus atstāt mājās.

“Ne tikai skolā, šobrīd nav elektrības daudzviet pilsētā. Nevienam nav zināms, kad tā parādīsies, bet sola salabot trīs stundu laikā. Par situāciju informējām bērnus un vecākus. Ir bērni, kas ieradušies skolā, ar tiem tad strādās skolotāji,” “Ziemeļlatvijai” rīta pusē stāsta Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pat ja tuvākajā laikā elektrība parādīsies, bērniem uz skolu nebūs jādodas. Zināms, ka šajā mācību iestādē arī pusdienas šodien skolēniem izpaliks. “Gaidām, kad elektrība parādīsies. Galvenais, lai varētu sasildīt telpas, jo šobrīd radiatori manāmi atdziest,” viņa norāda.

Pie bojājumu novēršanas pastiprinātā režīmā strādā AS “Sadales tīkls” operatīvā darba brigādes. “Pateicoties viedā elektrotīkla risinājumiem, iespēju robežās elektroapgāde daļai klientu tiek atjaunota pa rezerves elektrolīnijām – vēl pirms bojājumu novēršanas. Operatīvie darbinieki dara visu iespējamo, lai elektroapgādi iespējami drīz atjaunotu visiem klientiem, taču jāņem vērā, ka piekļūšanu bojājumu vietām apgrūtina lielais sniega daudzums, tāpēc tas var aizņemt ilgāku laiku,” norāda “Sadales tīkla” pārstāve.

Ja īpašumā pazūd elektrība, pirmais solis ir pārbaudīt mājsaimniecības elektrības drošības slēdžus (“korķus”), vai tie nav atslēgušies. Nereti elektroapgādes atjaunošanai pietiek vien ar slēdža ieslēgšanu. Savukārt aktuālajai situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi www.sadalestikls.lv pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem.

Vēl nereģistrētos bojājumus iedzīvotāji aicināti pieteikt mājaslapā, sadaļā “Pieteikt bojājumu”. Konkrētajā rīkā, kas pieejams gan datorā, gan viedierīcēs, iespējams pievienot arī bojājuma vietas koordinātes, kas ļoti palīdz identificēt bojājuma vietu. Iedzīvotāji arī aicināti šo rīku izmantot pamanīto infrastruktūras defektu pieteikšanai – tas uzņēmuma operatīvajiem darbiniekiem palīdzēs tos raitāk novērst un parūpēties par sabiedrības drošību. Atgādinām, ka bīstamiem defektiem, piemēram, pārrauts, dzirksteļojošs vads, tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāzvana uz numuru 112 vai “Sadales tīkla” diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.