Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ gaidāmas pirmās atbalsta izmaksas iedzīvotājiem siltumenerģijas izmaksu segšanai

Foto: pixabay.com

Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) vadītāja Baiba Vorobjeva sola, ka jau šonedēļ iedzīvotāji, kuri pirmie elektroniski vai klātienē iesniedza pieteikumus par valsts atbalstu siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. gada apkures sezonai, savos norādītajos kontos saņems naudu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B. Vorobjeva informē, ka līdz pirmdienai, 17. oktobrim, gan iesniedzot elektroniski, gan arī klātienē, ir saņemti 786 iedzīvotāju pieteikumi. Statistikas dati rāda, ka iedzīvotāji šos pieteikumus labprātāk izvēlas iesniegt klātienē – to pavisam ir 476, bet elektroniski ir saņemti 319. VPVKAC vadītāja atgādina, ka iedzīvotāji šim valsts piešķirtajam atbalstam var pieteikties elektroniski interneta vietnē www.epakalpojumi.lv, izmantojot autorizācijas rīkus – eParaksta viedkarti, ko izsniedzis Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, eID idenfikācijas karti vai piedāvāto internetbanku. Savukārt klātienē to var izdarīt VPVKAC  Valkā, Rīgas ielā 25, pirmajā stāvā, vai Ērģemes pagasta VPVKAC “Čiekuriņi”, kā arī Valkas, Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvaldēs. B. Vorobjeva atzīst, ka 98 procenti iedzīvotāju pieteikumu ir par atbalstu par malku bez iegādes čeka. Tas nozīmē, ka šie cilvēki saņems vienreizēju atbalstu 60 eiro apmērā. Ir saņemti arī vairāki pieteikumi par atbalsta saņemšanu mājsaimniecībām, kuras apkurē izmanto kokskaidu granulas. Šie pieteicēji iesnieguši arī attaisnojošos maksājumu dokumentus.

“Lielāku aktivitāti pieteikumu iesniegšanai izrāda valcēnieši un Ērģemes pagasta iedzīvotāji. Daudziem senioriem nav arī sava bankas konta, bet viņi atbalstu varēs saņemt skaidrā naudā, sākot no 1. novembra. To pēc iesniegtā pieteikuma izskatīšanas skaidrā naudā izmaksās Valkas novada pašvaldības kasē Semināra ielā 29,” atgādina B. Vorobjeva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.