Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Somijā iepazīstina ar tūrisma iespējām Vidzemē

Publicitātes foto.

Ziemeļvalstu lielākā starptautiskā tūrisma izstāde “MATKA 2023” notika Somijas galvaspilsēta Helsinkos no 19. līdz 22. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērienīgajā, tūrisma nozares pārstāvju un ceļošanas entuziastu plaši apmeklētajā izstādē daudzu valstu nacionālo stendu vidū bija arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta organizētais Latvijas nacionālais stends. Tajā ar Latvijas tūrismu un tā piedāvājumu izstādes viesus iepazīstināja 14 Latvijas tūrisma nozares pārstāvji – viņu vidū arī Vidzemes plānošanas reģions (VPR), kas kopā ar pašvaldību sadarbības partneriem izveidojuši tūrisma ceļu “Via Hanseatica”.

VPR un tūrisma speciālisti no Valmieras, Cēsu un Smiltenes novadiem aicināja kuplu skaitu ārvalstu tūrisma aģentūru un mediju pārstāvjus, ceļojumu blogu autorus un ceļotājus apbraukt Latviju un iepazīt Vidzemi. Ceļošanas iespējas Vidzemē interesēja ne tikai somus, bet arī izstādes citvalstu apmeklētājus. Sarunas ar izstādes apmeklētājiem ļāva secināt, ka daudzi no Igaunijas ir devušies cauri Latvijai – bijuši Rīgā, Jūrmalā. Vidzemē gan neko daudz nav redzējuši. Citi ir viesojušies arī Valmierā, Cēsīs, Siguldā. Viņi labprāt atkal brauktu uz Latviju, Vidzemi, tālab meklē ko jaunu apskatei jau plašākā apkārtnē iepazītajām pilsētām. Daudzi apkopo idejas iedvesmojošiem ceļojumiem vasaras atvaļinājumu laikā vai plāno maršrutus garākiem ceļojumiem visās trīs Baltijas valstīs. Stenda viesiem bija dažādas intereses – pārgājienu maršruti un dabas takas, velomaršruti, vēsturiskās pilsētas, pilis, kultūras mantojums, SPA atpūta un citas. Apmeklētāji uzdeva jautājumus par apmešanās vietām ar kemperiem, ceļošanu ar sabiedrisko transportu.

Daudzveidīgo atpūtas un apskates vietu piedāvājumu Latvijā un Vidzemes novadā labi papildināja arī VPR un sadarbības partneru sagatavotais “Via Hanseatica” jaunais informatīvais tūrisma materiāls – karte “Rīga – Tartu” somu valodā. Tā apkopo tūrisma objektus un interesantas tūristu piesaistes vietas kādreiz nozīmīgā, senā tirdzniecības ceļa apkārtnē kā Vidzemē, tā arī Igaunijas dienvidaustrumos. Tā kā tūrisma ceļā “Via Hanseatica” uzturēšanā Latvijas teritorijā sadarbojas Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas un Valmieras novadu pašvaldības, kā arī VPR, tad piedāvājumā bijusi iespēja apvienot interesantākos apskates objektus plašā teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūrisma ceļa “galapunkti” – Rīga un Tartu – ir starptautiski pazīstami, tāpēc stenda apmeklētāji izrādīja interesi par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Vidzemē. Viņi pievērsa uzmanību gan kultūrvēsturiskajām vietām, dabas retumiem, apskates objektiem ģimenēm ar bērniem, gardēžiem nozīmīgajām pieturvietām.

Tūrisma eksperte VPR Ilze Liepa vērtē: “Cilvēki bija priecīgi par iespēju tikties klātienē –  saņemt informāciju, plānot ceļojumus un dalīties pieredzē. Patiess prieks, ja izstādes apmeklētāji atzīst, ka sagatavotā informācija ir somiem labi saprotama un ceļojumam noderīga.”

Informāciju sagatavoja: Zane Kaķe, Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.