Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Solis militārās karjeras virzienā sākas ar Jaunsardzi

Bērnu un jauniešu vidū jaunsargu kustība ir gana populāra, atzīst jaunsargu instruktore Terēza Šulca. Viņa vada jaunsargu nodarbības Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Ērģemes un Strenču pamatskolas skolēniem.
Viņa atzīst, ka darbs ar bērniem un jauniešiem ir kļuvis par sirdsdarbu. Pēc viņas teiktā, bērniem un jauniešiem ir interese par jaunsargu kustību. Tas nozīmē, ka jaunākā paaudze ir gatava saņemt pamatprasmju un zināšanu bāzi gan par militārajiem jautājumiem, gan dzīves skolas iemaņas, rūdījumu un racionālu rīcību neikdienišķās situācijās.
– Kā nolēmāt kļūt par jaunsargu instruktori?
– Ģimenes locekļu vidū man nav neviena, kas būtu saistīts ar militāro jomu. Tiesa, iedvesmojušus stāstus uzklausīju no draugiem un paziņām, kuri jau nopietni saistījuši dzīvi ar militāro dienestu un stāstīja, cik vērtīgu pieredzi ir guvuši Zemessardzē. Kad mācījos 12. klasē, nolēmu iestāties Zemessardzē. Ar to viss sākās. Mani tas viss ļoti aizrāva. Kad pabeidzu vidusskolu, kā jau visiem, radās jautājums, ko darīt tālāk. No vienas puses vēlējos turpināt kaut ko mācīties, bet ne vien izglītoties mācīšanās pēc. Tā kā jau biju domājusi par karjeru militārajā jomā, pēc kādas no zemessargu apmācībām prātā palika kāda, nu jau kolēģa, stāstītais par darba iespējām šajā jomā. Viena no šādām iespējām bija turpināt mācības, lai kļūtu par jaunsargu instruktoru. Sapratu, ka man tas ļoti labi varētu derēt, jo vienmēr ir paticis ar citiem dalīties zināšanās, ko esmu uzkrājusi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.