Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Šogad nenotiks Valgas triatlons

Šovasar tiks tīrītas divu Pedeles dambja ezeru gultnes, lai padarītu atpūtas zonu tīrāku un sakoptāku. Foto: Arvo Mēkss

Valgas triatlons, kas ik vasaru pierobežas pilsētā pulcē simtiem sporta entuziastu, šogad netiks rīkots, jo vasarā tiks veikta ūdenstilpes, kurā notiek sacensību posms, tīrīšana, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Posti­mees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Triatlona sacensībās, kas tradicionāli notiek Valgā un tās apkārtnē, peldēšanas distance tiek veikta vienā no Pedeles dambja ezeriem. Šogad sacensības nenotiks, tomēr to organizētājs Ains Alars Juhansons skaidro, ka šādas izmaiņas ir tikai vienreizējas.

“Nākamgad, kad viss būs attīrīts, sacensības atkal atgriezīsies. Valgā ir ļoti spēcīgas triatlona tradīcijas un patīkama vieta, kur dalībniekiem sacensties. Tas ir arī viens no lielākajiem triatlona pasākumiem Igaunijā. Vienu gadu izlaižot, Valgas triatlons turpmāk atkal notiks.”

Valgas pagasta vadītājas vietnieks Kaupo Kutsars norādīja, ka Pedeles atpūtas zonā tiks tīrītas divas dambja ezera daļas – Veskijerves ezers un Jeekēru ezers. Sakopšana ir daļa no Valgas‒Valkas kopīgās atpūtas zonas attīstības projekta.”

“Attīrīšanas darbu mērķis ir uzlabot ezeru stāvokli, lai saglabātu to pievilcību. Plāns ir attīrīt ezerus no liekās upju veģetācijas un grunts nogulsnēm,” informēja K. Kutsars.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.