Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolas skolnieces izveidojušas performanci “Ievainotie sapņi”

Foto: Ilva Dūmiņa, Jānis Krūmiņš

Jaunas meitenes baltās drānās lūdz gaismu, bet viņu cerības tiek apslacītas asinīm. Taču viņu vēlme – lai ievainotos sapņus pārklāj un pasauli piepilda gaisma, ir stiprāka par notikušo. Arī caur sāpēm var piedzimt no  jauna… Kā izdzīvot un būt šajā laikā, kad jautājumu ir vairāk, nekā atbilžu? Kā palikt uzticīgiem savām vērtībām un saglabāt stingru nostāju, ko sabiedrība īpaši gaida no jaunās paaudzes? Kā sasildīt salauztās dzīves? Ko darīt, lai “sāpes kā draudīgi mākoņi klīst”? Vai patiesi atkārtosies Aleksandra Grīna “Dvēseļu puteņa” notikumi? – Uz šo un citiem šobrīd aktuāliem jautājumiem savā radošajā performancē “Ievainotie sapņi” atbildes meklē Smiltenes vidusskolas 12. klases skolnieces Marta Jakoviča, Alise Čukure un Monta Štorha.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī ziema viņām paskrējusi daudz ātrāk, nekā citkārt. Jo vienlaikus ar mācībām un aktīvu līdzdalību skolas pasākumos viņas, gatavojoties Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Latvijas Kultūras kanona konkursa  “(Jaunība un) pretstāve kultūras kanonā un laikmetīgajā mākslā” noslēguma kārtai, radījušas māksliniecisku mūzikas video performanci pašu sacerētai dziesmai “Ievainotie sapņi”. Par kara šausmām, cīņu ar tumsu, cerību un ticību gaismai.

Viss, sākot ar performances scenāriju, plānu, idejas aprakstu, scenogrāfiju un beidzot ar māksliniecisko izpildījumu un videoierakstu, ir jauniešu pašu darbs.

Darbam īpašu vērtību piešķir tas, ka konkursa temats Martai, Alisei un Montai ir personīgi nozīmīgs. Radošās ieceres īstenošanas laikā viņām bija jādomā par Martas omītes stāstu un salauzto vectētiņa dzīvi, skolas kopmītnēs dzīvojošiem kara bēgļiem no Ukrainas, daudzajām salauztajām dzīvēm mums līdzās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbā ieguldīts tik daudz mīlestības, ka performances tapšanas laikā arī zvaigznes bija ar Marta, Alisi un Montu. Vairāki projektā iesaistītie cilvēki saistīti ar pretstāvi karam Ukrainā, atbalsta sniegšanu cietušajiem un gaismas iedegšanu tumsā. Monta, Alise un Marta radošajā darbā ik uz soļa savā ceļā satika cilvēkus, kas nesavtīgi bija gatavi atbalstīt meiteņu vēstījuma nodošanu pasaulei.

Paldies par atbalstu darba tapšanā Brantu muižas saimniecei Ilzei Briedei, salona “Tom&Džī” īpašniecei Evitai Ozoliņai – Brencei, skolotājai Regīnai Mezobai, video operatoram Jānim Krūmiņam, kā arī skolas vadībai un ikvienam, kurš ar atvērtu sirdi palīdzēja performances īstenošanā! Par pārējo lai runā foto no performances tapšanas aizkulisēm!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.