Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolas skolēniem veiksmīgs gads Jauno Ģeogrāfu skolā

Foto: Baiba Vahere

Līdz ar ģeoloģijas nodarbību noslēgusies JĢS 2022./23.mācību gada sezona. Šajā mācību gadā notika 7 nodarbības, kurās piedalījās 6. – 12. klašu skolēni. JĢS ar ļoti labiem panākumiem startēja Smiltenes vidusskolas skolēni Estere Anna Strazdiņa, Pauls Grabovskis, Estere Stūre un Valters Kvelde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8.klašu grupā sezonas kopvērtējumā Vidzemē visas trīs godalgotās vietas ieguva Smiltenes vidusskolas skolēni.  “Sezonas uzvarētāja ir Estere Anna Strazdiņa, otrais labākais – Pauls Grabovskis, bet trešā – Estere Stūre,” informē Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Ingūna Rulle. “Februāra nodarbībā “Polārā ģeogrāfija” Estere Anna Strazdiņa ieguva 1.vietu, bet Pauls Grabovskis – 3.vietu.

Marta nodarbībā “Urbānā ģeogrāfija” Esterei Annai Strazdiņai – 1.vieta un  Paulam Grabovskim – 2.vieta. Aprīļa nodarbībā “Ģeoloģija” Estere Anna Strazdiņa un Paulam Grabovskis ieguva 1.vietu.

7.klašu grupā sezonas kopvērtējumā Vidzemē 3. vietu ieguva Smiltenes vidusskolas skolnieks Valters  Kvelde, kurš nopenīja 3.vietu arī marta nodarbībā “Urbānā ģeogrāfija” un 2.vietu Vidzemē aprīļa nodarbībā “Ģeoloģija”.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pauls Grabovskis JĢS piedalās jau otro gadu, bet Estere Anna Strazdiņa, Estere Stūre un Pauls Kvelde pirmo gadu.

“Skolotāja Inguna Rulle bija mācību stundās pamanījusi, ka man interesē ģeogrāfija un piedāvāja iesaistīties JĢS,” stāsta Estere Anna Strazdiņa. “Ģeogrāfija ir ļoti daudzpusīgs mācību priekšmets, nolēmu: kāpēc nepamēģināt?” Līdzīgi ceļš uz JĢS sācies arī pārējiem Smiltenes vidusskolas pārstāvjiem. Skolēni JĢS visaugstāk novērtē iegūtās zināšanas, kā arī interesanti un lietderīgi pavadīto laiku. “Šogad sacenšamies Latvijas mērogā, nevis tikai reģionā, tāpēc, protams, ir arī prieks par iegūtajiem rezultātiem, jo tie ir kā apliecinājums, ka JĢS pavadītais laiks bijis ar pievienoto vērtību, esam tajā uzzinājuši daudz jauna,” saka Estere Anna Strazdiņa. “JĢS nodarbībās rosinājušas vēl lielāku interesi par ģeogrāfiju, kas ir viens no maniem mīļākajiem mācību priekšmetiem,” klasesbiedreni papildina Estere Stūre. “Protams, prieks arī par panākumiem, jo uzdevumi nav vienkārši, prasa nopietnu iedziļināšanos.”

“JĢS ir iespēja padomāt par jautājumiem, kādi nav ietverti skolas mācību programmā, līdz ar to katru reizi iemācāmies ko jaunu,” savu viedokli pauž Pauls Grabovskis. “JĢS nodarbības arī palīdz trenēt atmiņu, ir jautras un interesantas. Katra reize ir kā jauks piedzīvojums. Kaut arī tās notiek sestdienās, vienmēr ceļos un braucu ar prieku,” atzīst Valters Kvelde, kurš ģeogrāfiju mācās pirmo gadu, bet tā jau kļuvusi par vienu no viņa mīļākajiem mācību priekšmetiem.  “Arī skolotāja Ingūna Rulle ir ļoti jauka, prot ieinteresēt. Tā kā gandrīz vienmēr piekrītu iesaistīties visās aktivitātēs, ko man piedāvā, tad arī šoreiz teicu: “Jā!” Un to ne mirkli nenožēloju.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Estere Stūre, gan Estere Anna Strazdiņa, gan Pauls Grabovskis un Valters Kvelde ir apņēmības pilni iesākto turpināt arī nākamajā mācību gadā.

Paldies skolēniem par piedalīšanos, novada domei par transporta pakalpojumiem un skolotājai Ingūnai Rullei par aktīvu jauno ģeogrāfu atbalstīšanu!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.