Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolas internāta lietu izskatīs Briselē

Kas ir svarīgāk – de jure (saskaņā ar likumu) vai de facto (faktiski)? Tā gan 2020. gada rudenī, gan 2021. gada sākumā “Ziemeļlatvija” rakstīja par divu uzskatu sadursmi attiecībā uz Smiltenes vidusskolas jaunuzcelto dienesta viesnīcu Dakteru ielā 27, kuras otrais un trešais stāvs nav pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem – uz šiem stāviem nav lifta vai pacēlāja.

Tagad šī lieta nokļuvusi līdz pat Urzulas fon der Leienas vadītajai Eiropas Komisijai – Eiropas Savienības (ES) izpildiestādei. Tās locekļi ir komisāru komanda (pa vienam pārstāvim no katras ES valsts), un tās uzdevums ir aizsargāt ES un tās iedzīvotāju intereses jautājumos, kurus nevar veiksmīgi atrisināt valsts līmenī.

Šajā gadījumā Eiropas Komisijā vērsies Latvijas Republikas tiesībsargs ar sūdzību par pieejamas vides nenodrošināšanu Smiltenes vidusskolas dienesta viesnīcā cilvēkiem ar kustību traucējumiem ratiņkrēslos, lai viņi varētu nokļūt augstāk par ēkas pirmo stāvu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.