Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskola pasaulē palaiž 12. klases absolventus

Smiltenes novada izglītības iestādēs jūnijs ir izlaidumu laiks – tie nosvinēti gan pamatskolās, gan arī novadā vienīgajā vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022./2023. mācību gadā Smiltenes vidusskolas 12. klasi absolvēja 41 jaunietis.

Mācībās labākie saņem pašvaldības dāvanu

Raksturojot šos absolventus, Smiltenes vidusskolas direktores pienākumu izpildītāja Valda Cirīte teic, ka viņi ir vieni no skolas vēsturē aktīvākajiem pašpārvaldes dalībniekiem, neraugoties uz to, ka pirmais vidusskolas gads jauniešiem pagāja pandēmijas zīmē. Aizvadītajā mācību gadā vien skolā tika sarīkots 21 pasākums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“12. klases izlaidums Smiltenes vidusskolā ir svētku diena, – beidzas kaut kas skaists, un sāksies laiks, kad arvien biežāk absolventiem būs jāpieņem patstāvīgi lēmumi, jāuzņemas atbildība, jāizšķiras, par kuru ceļu tālāk doties. Esiet īsti un patiesi, un grūtos brīžos ļaujieties tam, ko saka sirds!” 12. klases beidzējiem novēl Valda Cirīte.

15 no šī mācību gada 12. klases absolventiem izlaidumā no Smiltenes novada domes priekšsēdētāja Edgara Avotiņa saņēma arī Smiltenes novada pašvaldības dāvanu – apliecinājumu par pašvaldības naudas balvu jeb prēmiju 143 eiro apmērā par ļoti labām, teicamām vai izcilām sekmēm mācību darbā.

Ik gadu pašvaldība rīko konkursu “Par Smiltenes novada domes vispārizglītojošo mācību iestāžu 12. klašu absolventu mācību darba rezultātiem”. Naudas balvu saņēmējus pašvaldība nosaka, ņemot vērā vairākus kritērijus: 12. klases mācību gada vidējais vērtējums ir astoņas balles vai augstāk; atestāta sekmju vērtējumā nedrīkst būt atzīme, kas zemāka par sešām ballēm; nav fiksēti skolas iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi; skolēns mācību laikā ir piedalījies reģiona, valsts vai starptautiska mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, projektu vai pētniecisko darbu konkursos vai sporta sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pašvaldības naudas balvu par augstiem mācību sasniegumiem, dalību mācību olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu saņēma: Monta Štorha, Kristiāna Kļaviņa, Monta Sorokina, Evelīna Ance Bormane, Marta Jakoviča, Elīza Kauliņa, Eva Evelīna Krūmiņa, Ralfs Krūmiņš, Anda Jaunmuktāne, Agnese Jaunmuktāne, Bella Agnija Vāciete, Nora Vīvuliņa, Ernests Eglītis, Laura Ceriņa un Endijs Graudiņš.

Atcerēsies skolotājus un māju sajūtu

Papildu tam Kristiāna Kļaviņa par labiem mācību sasniegumiem un aktīvu sabiedrisko darbu saņēma Smiltenes vidusskolas ilggadējo mecenāšu Annas un Birutas Zadiņu prēmiju un Ministru prezidenta Atzinības rakstu. To jaunietei izlaidumā pasniedza 14. Saeimas deputāte, bijusī ilggadējā Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas mecenātes, Smiltenes ģimnāzijas absolventes Gintas Patelas (Mežinskas) naudas balvu šogad saņēma Alise Čukure un Kristīne Krista Cerbule.

Simtgades stipendiju par izciliem mācību sasniegumiem un aktīvu sabiedrisko darbu ieguva Elīza Kauliņa. Finanšu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija un VAS “Latvijas Loto” kopā jau sesto gadu īsteno stipendiju atbalsta programmu ikvienas Latvijas vidējās izglītības iestādes izvēlētam absolventam. Simtgades stipendiju piešķir izglītības iestādes izvēlētam un izvirzītam vienam absolventam par mācību sasniegumiem, aktīvu sabiedrisko darbu, pilsonisko aktivitāti, iesaistīšanos mākslinieciskajā pašdarbībā un sporta aktivitātēs, kā arī par ieguldījumu izglītības iestādes attīstībā.

“Protams, ir prieks par stipendijām,” sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzīst 12. klases absolvente smilteniete Kristiāna Kļaviņa. Viņas atestātā vidējā atzīme ir 9,47 balles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujāta, kā var sasniegt tik augstu vērtējumu, Kristiāna atteic, ka visa pamatā ir disciplīna, ko no mazotnes ievieš vecāki. “Tad tev ir jātiecas darīt visu, ko vari. Cauri gadiem pierodi, ka tev ir labas sekmes, un ir grūti no tām atkāpties, tev tās vajag,” pieredzē dalās Kristiāna.

Jauniete iesniegs dokumentus vairākās augstskolās, bet viņas prioritāte ir studijas Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē, tāpēc vidusskolā izvēlējās vispārējās vidējās izglītības dabaszinātņu programmu ar padziļinātiem kursiem bioloģijā, ķīmijā un angļu valodā.

Smiltenes vidusskola Kristiānai paliks atmiņā ar lieliskiem skolotājiem un māju sajūtu, ko radīja pedagogi. “Kad aiziesim uz augstskolu, neviens vairs par mums tik ļoti nerūpēsies. Šeit (Smiltenes vidusskolā – redakcijas piezīme) skolotāji par mums ļoti rūpējas, it īpaši, ja pats esi atsaucīgs, kad viņi kaut ko pajautā, piedāvā,” secina Kristiāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Valda Cirīte teic, ka absolventi vienmēr būs piederīgi savai skolai, savai Smiltenes vidusskolai, jo tā viņus vienmēr gaidīs ciemos.

“Lai vienmēr jums virs galvas mierīgas debesis, lai vienmēr jums līdzās mīļi, atbalstoši cilvēki, lai vienmēr jūs ar prieku dotos savās ikdienas gaitās un vienmēr ar prieku atgrieztos mājās!” viņa novēl ikvienam absolventam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.