Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolā izlaidumu nosvin 12. klase

2023./2024. mācību gadā Smiltenes vidusskolas 12. klasi absolvējuši 30 jaunieši, attēlā – ar savām audzinātājām Ilmu Reimani (1. rindā 6. no kreisās) un Ivetu Šmulāni (blakus). FOTO: JĀNIS ŪDRIS

Nekas jau nebeidzas,/ Vēl nāks jaunas cerības,/ Tā tava spītība,/ Tevi uzvedīs kalnā…” – šo Ivo Fomina dziesmu “Nekas jau nebeidzas” simboliski sava izlaiduma izskaņai izvēlējās Smiltenes vidusskolas 2023./2024. mācību gada 12. klases absolventi, nodziedot to visi kopā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskolas 12. klasi šajā mācību gadā absolvējuši 30 jaunieši. Izlaidumu kopā ar saviem skolotājiem, vecākiem un citiem tuviniekiem viņi nosvinēja sestdien, 15. jūnijā, skolas zālē.

Klāt laiks, kad sava laime jākaļ pašiem

Lielajā dzīvē savus nu jau bijušos audzēkņus pavadīja arī viņu klases audzinātāja Iveta Šmulāne un skolotāja Ilma Reimane, kura kā klases audzinātāja bija kopā ar tagadējiem absolventiem, viņiem uzsākot mācības vidusskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izglītības kalnā jūs esat tikai uz otrā pakāpiena, jo pakāpienu dzīves laikā būs ļoti daudz,” apsveicot absolventus, uzsvēra Smiltenes vidusskolas direktore Inguna Kondratjeva un novēlēja jauniešiem pieņemt izaicinājumus un tiem ļauties, nebaidīties sapņot un piepildīt savus sapņus.

“Mēs visi dzīvojam pasaulē, kur viss ļoti strauji mainās. Mūsu ikdienā ienāk tehnoloģijas. Tas nozīmē, ka arvien vairāk pieaug vajadzība pēc izglītotiem, atbildīgiem, uzņēmīgiem jauniešiem un līdz ar to – vērtīgiem speciālistiem. Šajos trīs vidusskolas gados pedagogi jums sniedza iespēju paskatīties uz caurviju prasmēm. Jums bija jāuzņemas vairāk atbildības, jāmācās domāt radoši, izvērtēt kritiski pieejamo informāciju, sadarboties, bet pāri visam, īpaši 12. klasē, jums bija jāmācās pilnveidot pašvadītās mācīšanās prasmes. Tālāk viss būs jūsu rokās. Darbs aizņem dzīves lielāko daļu, tāpēc novēlu, lai jūs atrodat tādu darbu, kas jums rada prieku, gandarījumu un ir hobijs. Tā ir vislielākā vērtība,” uzrunājot absolventus, uzsvēra Inguna Kondratjeva, sakot arī paldies viņu vecākiem un skolotājiem par ieguldīto darbu jauniešu izglītībā un viņiem sniegto atbalstu.

Vidusskolas absolvēšana simboliski nozīmē ceļu pretī pieaugušo pasaulei un patstāvībai, tās ir arī atvadas no bērnības un pasakām, un pasaku tēma bija viens no izlaiduma svinīgās daļas vadmotīviem. Pasākumā muzicēja Smiltenes vidusskolas vokāli instrumentālā grupa, kuras dalībnieki ir arī tagadējie absolventi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasakās labais uzvar ļauno, visi šķēršļi tiek pārvarēti, visbiežāk pateicoties dažādiem brīnumainiem ieročiem un negaidītiem palīgiem, bet dzīvē, kaut arī tur brīnumu netrūkst, jāpaļaujas pašiem uz sevi. Visā pasaulē cilvēki sapņo par laimi, laimi mēs vēlam un laimi lejam, katram ir sava laime, un otram tā nederēs, to nevar pielaikot, nevar atdot un aizdot, bet, ja pazaudē, grūti būs atgūt. Pasakās laimi parasti atrod tas, kurš to pelnījis, bet nesaņem tas, kurš nav tās cienīgs, – savās pārdomās dalījās absolventi.

Mācībās labākos novērtē ar balvām

Apsveikt Smiltenes vidusskolas šī mācību gada 12. klases absolventus ieradās arī Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Mācībās labākajiem absolventiem viņš pasniedza apliecinājumus par Smiltenes novada pašvaldības prēmiju piešķiršanu, bet visiem novēlēja, viņaprāt, svarīgu lietu – lai tās durvis, pie kurām viņi katrs klauvēs, vienmēr atveras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības naudas balvu jeb prēmiju saņēma deviņi Smiltenes vidusskolas 2023./2024. mācību gada 12. klases absolventi: Alise Zvejniece, Marta Kulberga, Marks Sdobnikovs, Kristers Lārmanis, Kate Kadiķe, Elīza Zeiļuka, Sindija Jirgensone, Lienīte Daibe un Una Gaine.

Viņi ir laureāti Smiltenes novada pašvaldības ik gadu rīkotajā konkursā “Par Smiltenes novada vispārizglītojošo izglītības iestāžu 12. klašu absolventu mācību darba rezultātiem”.

Konkursa uzvarētājiem no pašvaldības budžeta tiek piešķirta naudas balva 143 eiro apmērā. Lai šo balvu saņemtu, absolventa 12. klases atestāta sekmju lapas vidējam vērtējumam jābūt astoņām un augstāk ballēm, sekmju lapā nevar būt atzīme, kas zemāka par sešām ballēm, nav fiksēti skolas iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi un skolēns mācību laikā ir piedalījies reģiona, valsts vai starptautiska mēroga mācību priekšmetu olimpiādēs, projektu vai pētniecisko darbu konkursos vai sporta sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācībās labākie Smiltenes vidusskolas 12. klases absolventi saņēma vēl citas balvas. 14. Saeimas deputāte Ilze Vergina pasniedza Latvijas Republikas Ministru prezidentes Evikas Siliņas Atzinības rakstu par izciliem un teicamiem mācību sasniegumiem Markam Sdobnikovam un Latvijas simtgades stipendijas apliecinājumu par augstiem mācību sasniegumiem un aktīvu sabiedrisko darbu Alisei Zvejniecei, Smiltenes vidusskolas 2023./2024. mācību gada skolēnu pašpārvaldes prezidentei.

Mecenātu Annas un Birutas Zadiņu prēmiju par labākajiem mācību sasniegumiem 2023./2024. mācību gadā Smiltenes vidusskolā, izvērtējot absolventu sekmes, ieguva Marks Sdobnikovs.

Smiltenes vidusskolas absolventes, mecenātes Gintas Patelas naudas balvu saņēma Marta Kulberga un Kārlis Ots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes vidusskolas pateicības diplomus ieguva absolventi, kuri veiksmīgi uzrakstīja zinātniski pētnieciskos darbus un tika izvirzīti uz valsti: Una Gaine, Sindija Jirgensone, Marta Kulberga. Kristers Lārmanis, Rihards Mazjānis, Eduards Dāvis Putrālis, Regnārs Tamms.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.