Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskolā dzeja dzīvo un silda

Foto: Santa Vintere

Septembrī, kad visā Latvijā atzīmē Dzejas dienas, arī Smiltenes vidusskolas jaunieši vienojās kopīgā un skanīgā akcijā. 9.-12. klašu skolēni piedalījās dzejas audio izlases veidošanā, atklājot, kā viņi izjūt dzīvi, ko domā, ko uzkrājuši laikā, kad bijuši dažādi izaicinājumi un vēl nepiedzīvotas iekšējās cīņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp izvēlētajiem dzejas motīviem bija gan tumsas pārvarēšanas iespējas, gan prieka izpausmes par katru piedzīvoto dienu, gan kalnos kāpšanas grūtību izvērtējums un mirkļu tveršana kā viena no laimes izpausmēm. Jaunieši, veidojot audio ierakstus, atklāja personisko, un tas savijās lielā, skanīgā dzejā.

Ēkas renovācija Dakteru ielā 27 atklāja brīnišķīgas akustiskās iespējas – skolas zāles skanīgums atbalsojas gaiteņos un izskan līdz stiklotajam jumtam. Skaņa, kas tiecas augšup, motivē arī skolēnus tiekties katram uz savu virsotni…

Dzejas izlases atklāšana notika “Literārajā kafejnīcā”, sadarbībā ar skolēnu pašpārvaldi. Skolas pagalmā, ļaujot dzejai saplūst ar mūzikas skaņām un sasaukties ar rudens vēja spēlēm krāsainajās koku lapās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunieši malkoja tēju, sildījās pie ugunskura un dzejā. Piedalījās radošajās darbnīcās. Kopā piedzīvoja, cik dažādi var sajust, piedzīvot un interpretēt dzeju.

Vieniem tā asociācijas ar vārdiem, kas kopā savienoti, veido kaut ko daiļu un brīnumainu. Citiem dzeja ir radošās izpausmes veids, kas palīdz labāk izprast sevi un pasauli, iedrošinot to pieņemt visā tās daudzveidībā. Dzeja var palīdzēt izteikt vārdos to, kas īpaši dziļi sirdī noglabāts. Tā paver iespēju doties dvēseles ceļojumā, paviesoties dažādās dzīves pieturās un mudina aizdomāties par jautājumiem, kuriem ikdienā reti pievērš uzmanību.

Dzeja dziedē un iedvesmo. Tā var likt raudāt vai smieties. Un reizēm palīdz atrast īstos vārdus kādam ļoti īpašam cilvēkam…

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11. klases skolēni kopā ar skolotāju Aigaru Apini bija sagatavojuši teatrālu vēstījumu par to, kā viņi izjūt dzeju. Bija arī individuāli dzejas lasījumi.

Kā atzina Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes prezidents Kārlis Sīmanis: “Mēs katrs esam citādāks, bet šādās kopā sanākšanas reizēs saprotam, ka mūs arī ļoti daudz kas vieno…” Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma skolēnu pašpārvaldes, īpaši viņiem izvēlētus titulus.

Informāciju sagatavoja: Iveta Krūmiņa, Baiba Vahere
Foto: Santa Vintere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.