Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenes vidusskola arī jaunajā mācību gadā – novadā lielākā

Smiltenes novada lielākajā izglītības iestādē – Smiltenes vidusskolā – jaunajā mācību gadā būs 1054 audzēkņi, ieskaitot pirmsskolu. Foto: Elīna Kubuliņa-Vilne

Pēc nedēļas, nākamajā piektdienā, Latvijā sāksies jaunais, 2023./2024. mācību gads. Smiltenes novada lielākajā pašvaldības izglītības iestādē – Smiltenes vidusskolā – 1. septembra svinīgie pasākumi, kā jau ierasts, notiks visās trijās skolas ēkās (Dakteru ielā 27, Dārza ielā 17 un Rīgas ielā 16C), un tajos visos solījusi būt klāt Smiltenes vidusskolas jaunā direktore Inguna Kondratjeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau rakstījām, ka viņa šim amatam ar pašvaldības lēmumu tika izraudzīta konkursa kārtībā un savus amata pienākumus sāka pildīt no 1. augusta.

Mācības uzsāks 82 pirmklasnieki

Šonedēļ izvaicājām Ingunu Kondratjevu, kā Smiltenes vidusskola ir sagatavojusies jaunajam mācību gadam, – cik skolā būs audzēkņu, vai pedagogu kolektīvs ir pilnībā nokomplektēts, vai skolā būs kādi jaunumi, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023./2024. mācību gadā Smiltenes vidusskolā, ieskaitot pirmsskolu, mācīsies 1054 audzēkņi, bez pirmsskolas – 930 (skaits vēl var nedaudz mainīties). Mācības uzsāks 82 pirmklasnieki, skolā būs četras 1. klases. 10. klasē uzņemti 52 skolēni. Vairāki 10. klases komplekti netiks veidoti, proti, būs viena liela klase.

“Mēs to darām tāpēc, ka Smiltenes vidusskola vidējās izglītības programmā piedāvā četrus virzienus (dabaszinātņu, vides un veselības virzienu; inženierzinātņu un IT virzienu; uzņēmējdarbības, komunikācijas un sociālo zinātņu virzienu; kultūras, valodu un radošo industriju virzienu – redakcijas piezīme). Lai nebūtu tā, ka kādu no virzieniem atsakām skolēnu maza   pieprasījuma dēļ, esam izveidojuši vienu lielu klasi, un tālāk skolēni sagrupējas pa mācību priekšmetiem. Katrā ziņā viņi apgūs visus tos priekšmetus, kas ir viņu izvēlētajā mācību virzienā,” skaidro Inguna Kondratjeva.

Jaunums Smiltenes vidusskolā būs tieši attiecībā uz 10. klasi. Skola brīvprātīgi izvēlējusies skolēniem piedāvāto izglītības saturu papildināt ar valsts aizsardzības mācību kā mācību priekšmetu jau 2023./2024. mācību gadā, un to sāks apgūt 10. klases skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts aizsardzības mācība (VAM) visās Latvijas vidējās izglītības iestādēs būs obligāta, sākot no 2024. gada 1. septembra. Latvija ir pirmā valsts Eiropā, kas ievieš šo mācību kā obligātu priekšmetu vispārējā vidējā izglītībā, visi jaunieši, kuri divos gados pabeigs VAM un izies vasaras nometni, būs apguvuši militārās pamatapmācības kursa 1. līmeni, publiskajā telpā norādījis Jaunsardzes centrs, kas atbild par VAM pasniegšanu skolās.

Smiltenes vidusskolā 10. klasei VAM pasniegs četri jaunsardzes instruktori no Jaunsardzes centra 3. novada (Vidzemes) pārvaldes. Stundu grafikā VAM mēnesī ir atvēlēta viena diena, tās laikā skolēniem notiks teorētiskas un  praktiskas nodarbības gan telpās, gan dabā.

Inguna Kondratjeva  piebilst, ka lēmumu par VAM ieviešanu mācību programmā jaunajā mācību gadā pieņēma skolas iepriekšējā vadība (skolas direktore tad bija Ilze Vergina, tagadējā 14. Saeimas deputāte), ņemot vērā skolas un jaunsardzes labo sadarbību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vieglāk ir sākt un izmēģināt ātrāk, nekā tad, kad tas ir obligāti un tad varbūt sastopas ar grūtībām. Mēs jau varēsim pamazām risināt, ja tādas būs,”  domā Inguna Kondratjeva.

Smiltenes vidusskolas jaunā direktore Inguna Kondratjeva 1. septembrī satiks audzēkņus visās trijās skolas ēkās. Foto: No “Facebook”

Ir cerība – būs visi skolotāji

Īsi pirms jaunā mācību gada sākšanās jau publiski izskanējis, ka daudzās Latvijas skolās katastrofāli trūkst skolotāju, 1. septembris jau pie durvīm, bet nav, kas māca pat vairākus mācību priekšmetus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taujāta par situāciju Smiltenes vidusskolā, Inguna Kondratjeva atteic, ka mācību process šobrīd tikai sākas, arī Smiltenes vidusskolā, tāpat kā citviet Latvijā, vēl notiek pedagogu komplektācija, taču viņai ir cerība, ka, sākoties jaunajam mācību gadam, skolā būs visi mācību procesam nepieciešamie skolotāji.

“Tā situācija, kas ir mūsu skolā, – nav vakanču. Piemēram, viena matemātikas skolotāja vēl ir bērna kopšanas atvaļinājumā, bet otra aizgāja dekrētā. Šonedēļ ir sarunas ar pedagoģi, kura pateiks, vai viņa ir gatava ar mums sadarboties vai nē. Savukārt studente mums palīdzēs ar bioloģijas un ķīmijas mācīšanu, viņa to jau ir apsolījusi, bet vēl nezina savu studiju grafiku, to zinās  tikai nākamnedēļ. Tāpēc šobrīd atturos nosaukt konkrētus vārdus jaunpienācējiem skolotājiem, lai nav tā, ka es pasaku – “jā, ir”, bet galu galā nav. Taču kopumā man ir sajūta, ka mēs nokomplektēsim savu kolektīvu, tāpēc teikšu – mums jaunajā mācību gadā ir visi pedagogi. Ir kolēģi, kurus esam uzaicinājuši pasniegt tikai atsevišķus mācību priekšmetus, piemēram, tikai krievu valodu,” stāsta Inguna Kondratjeva.

Direktore piebilst, ka arī skolas materiāli tehniskā bāze jaunajam mācību gadam ir sagatavota, remonti pārsvarā notikuši ēkā Rīgas ielā 16C, kur atrodas sākumskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Skolēnu skaits palielinās, līdz ar to ir nepieciešams uzlabot klašu telpas. Ēkā Rīgas ielā jādomā arī par telpu pielāgošanu skolēniem ar kustību traucējumiem, jo audzēkņu vidū parādās bērni ratiņkrēslos. Domāsim un darīsim visu, lai mācību process Smiltenes vidusskolā ir pēc iespējas  kvalitatīvāks, domājot par katru bērnu. Mans pirmais iespaids ir, ka šeit strādā kolēģi, kuri ir sava darba patrioti un jomas līderi ar radošu domāšanu,” uz Smiltenes vidusskolas tālāko attīstību Inguna Kondratjeva raugās cerīgi.

UZZIŅAI

Smiltenes vidusskolas skolēnu vecāku sapulces

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29. augustā:

  • pulksten 17.30 – 4.–6. klašu skolēnu vecāku sapulce (Dakteru ielā 27),
  • pulksten 19 – 7.–12. klašu skolēnu vecāku sapulce (Dakteru ielā 27).

Pēc kopējās sapulces 10. klašu skolēnu vecāki aicināti uz pirmo tikšanos ar audzinātājām.

30. augustā

Pulksten 18 – 1.–3. klašu skolēnu vecāku sapulce (Rīgas ielā 16C).

UZZIŅAI

1. septembris Smiltenes vidusskolā

  • Rīgas ielā 16C – pulksten 8.30
  • Dārza ielā 17 – pulksten 9.30
  • Dakteru ielā 27 – pulksten 10.30.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.